FLEXI & INVERTED WORKSHOP

5.11. 2023, 16:30-19:00

S JANEM JIRÁKEM

Pochopení fundamentálních fyzikálních zákonů skrze svoje tělo.

Překonání strachu s inverzních pozic. Získání specifické síly a prohloubení aktivní flexibility.

To jsou témata na sebe navazujících workshopů pod taktovkou Jana Jiráka, absolventa novocirkusové akademie v dánské Kodani a zakladatele projektu Prague Handstand School.

Workshopy Flexi & Inverted zahrnují progrese na všech úrovních a jsou určeny pro ty, kteří svou praxi yogy chtějí osvěžit o nové pohybové artikulace. Trénink bude metodický, s dostatečným množstvím informací pro intelektuální porozumění problematiky a hlavně praktický, neboť není opravdového porozumění bez procvičování.

O trenérovi: Jan Jirák vystudoval jako jediný v České republice tříletý obor bakalářské úrovně zaměřený na Nový Cirkus – Handbalancing na Academy for Modern Circus v Dánsku.

Své studium obohatil několika stážemi, například na slavné kyjevské cirkusové akademii pod vedením trenérky Natalie Alexandrovny Pozdniyakovy, ve Francii pod vedením Pascala Angeliera, v Německu u Viktora Renpenninga a dalších. Po absolvování cirkusové akademie se začal zajímat o čínská i západní bojová umění a terapeutická cvičení a techniky, jako jsou Čchi Kung, Tai Ji, Box, severočínské Kung Fu, BJJ, chiropraxi apod.

V současné době je studentem čínské medicíny (akupunktura, fytoterapie) na TCM Institutu v Praze. Jan je performer, režisér a spoluzakladatel Feel the Universe Circus Company, která od roku 2016 produkuje pohybová/novocirkusová představení.

Založil školu handbalancingu a zdravého pohybu #PragueHandstand, učil v mnoha zemích světa a vytvořil koncept vysokoškolského oboru s názvem Pohybová Laboratoř, který od roku 2019 vyvíjí a vede jej na katedře Nonverbálního divadla na Akademii múzických umění v Praze. Pod značkou #PragueHandstand také vyrábí české pomůcky pro stoje na rukách, jež vyváží do více než 20ti zemí světa.

early bird do 27.10. 1100,- a plná cena 1200,-

^