– Vinyasa –

Dynamická praxe zaměřená na plynulé propojení pohybu těla s dechem. Plynulé a kreativní sekvence Vaše tělo protáhnou, posílí a uvolní zároveň. Pozice na sebe navazují a drží se v nich kratší dobu. Pro začátečníky doporučujeme lekce Hatha jógy, kde si osvojí základy pozic a pak se můžou nechat unášet na plynulých sekvencích Vinyasy.

Rezervace

– Hatha –

Ásánová praxe, při které je cílem obrátit pozornost ke svému tělu a mysli. V pozicích se drží delší dobu, praxe je klidnější a přináší stabilitu. Lekce Hatha jógy mohou obsahovat pranajámu a meditaci.

Rezervace

Iyengar Yoga

Iyengar jóga zaměřená na správné nastavení těla v asánové pozici. Při této lekci se pro dosažení správného anatomického nastavení používají jógové pomůcky - např. bloky, které poskytují pevnou oporu či pásečky, které pomáhají k lepšímu protažení. Tyto pomůcky pomáhají vyrovnat tělo v pozicích a dosáhnout tak správného provedení pozic a tím i většího přínosu z celé praxe.

Rezervace

– Yin –

Jemná a klidná praxe, při které se v jednotlivých pozicích drží delší dobu, i několik minut a cílí tak na pojivové tkáně, šlachy, vazy, fascie a klouby. Delší výdrže tak zvyšují jejich pružnost. Ásany se drží z velké části na zemi.

Rezervace

Speciální lekce

Každá lekce vychází z tradiční jógové praxe a filosofie. Rádi ale ctíme osobitost každého z našich lektorů, kteří jógou žijí, dál se v ní vzdělávají a tak jsme některé jejich lekce pojmenovali (např. Milá jóga tak vždycky bude patřit jen Míle Kalousové).

Lektoři

Adéla Porubská, Adél

„Když jsem žila v Singaporu, zapsala jsem do jógového studia, kde jsem mohla čerpat inspiraci od učitelů z Londýna, New Yorku, Hong Kongu, Sydney, Singaporu a především ze samotného Indického Rishikeshe. Díky skvělým učitelům jsem byla ve studiu každý den. A to mi ukázalo, že jóga je i skvělým nástrojem, jak začít naslouchat svému tělu, jak zklidnit mysl i dech. To všechno mě vedlo k tomu, abych v Singapuru absolvovala svůj první Hatha & Vinyasa Teacher Training a jóga se tak pro mě stala součástí mého každodenního života.“

Najít lekci

Milena Kalousová, Míla

Jóga je se mnou už od roku 2009, kdy jsem začala pravidelně navštěvovat veřejné lekce. Postupně jsem přidávala domácí praxi a vzdělávací kurzy, až mne má vášeň k józe přivedla ke tříletému studiu jógy v Iyengar institutu v Praze, kde jsem získala certifikaci Iyengar® Yoga Teacher. Iyengar jóga je tradiční hatha jóga, zaměřená na detail, přesnost a správné nastavení v pozicích. Od roku 2015 vedu vlastní lekce - veřejné skupinové i soukromé individuální, a to primárně v Praze. Mám za sebou tisíce hodin vlastní praxe, stovky odučených lekcí, stovky hodin Iyengar yoga teacher trainigu, a desítky absolvovaných i odučených workshopů. Mé lekce jsou velmi verbální a přesné v popisu, aktivně upravuji chybné nastavení těla slovně, nebo ručně. Často využívám i pomůcky, jako jsou bločky, pásky, deky, nebo žídle (a ostatní kousky nábytku, které jsou zrovna po ruce :), které umožní i méně flexibilním jedincům provést pozice správně a s minimálním rizikem přeprotažení a zranění.

Najít lekci

Pavla Brožová, Pája

''Jóga je pro mě mojí součástí už téměř dekádu, není to práce ani nutnost, je jednoduše mojí čistou radostí. Od roku 2016 jsem certifikovanou lektorkou Hatha jógy a Jin jógy, a oba tyto styly chci předat s láskou a pokorou dál. Hatha jóga v mém životě znamená sílu a vytrvalost, Jin jóga mne učí trpělivosti, jemnosti a uvolňuje napětí a stres z těla i mysli. Moc se na vás těším na jedné ze svých lekcí.''

Najít lekci

Daniela Bacíková, BACI

Jmenuji se Baci a budeme se společně potkávat na lekcích YOGA & ESSENCE. Osm let jsem se aktivně věnovala basketbalu, který mi dal lásku k hudbě, lásku k pohybu a také zkrácené svaly. Moc dobře vím z vlastní zkušenosti, jak jsou začátky těžké, důležité je ale začít, začít něčím, co vás bude bavit a naplňovat.

Najít lekci

Lenka Grundmanová

Jsem advokát na plný úvazek. Nejsem vegan, ani vegetarián - jsem fanoušek červeného masa i vína, který miluje módu a exotické cestování a jógín zároveň. Jógu jsem objevila za svého pracovního působení v Londýně – poprvé jsem uviděla, jaká je v józe síla. Přeneseně i doslova! Silná, náročná dynamická vinyasa, komunita a zástup profi cvičenců si mě získaly a já začala budovat vlastní pravidelnou praxi – s pomocí úžasných učitelů, které Londýn jako jógová megapole nabízel. Na začátku roku 2019 jsem absolvovala učitelský kurz u mezinárodně uznávaného jóga učitele Mathieu Boldrona.

Najít lekci

Elena Kormanovskaya, Elen

Objevila jsem jógu před 6 lety, když jsem potřebovala restartovat svůj život a od té doby jóga nechávám se objevovat jógou. Pevně věřím, že skrze své tělo můžeme dojít k hlubšími poznání sebe sama a také zastávám holistický přístup, který neustále využívám ve svých lekcích.

Najít lekci

Michaela Losenická, Míša

Jóga pro mě není cvičení, ale životní cesta. Pomohla mi zklidnit se, uzdravit se, najít cestu k sobě, načerpat novou sílu, přehodnotit priority a užívat si život takový jaký je právě teď. Jsem nadšeným studentem a s vděčností a radostí předávám jógu dál. Miluji vinyasové plynutí na vlně vědomého dechu a stejně tak yin jógu. Mým cílem je, abyste z lekce odcházeli uvolnění, plní svěží energie a radosti. S velkou vděčností a pokorou jsem přijala příležitost stát se členem Yoga Movement family a předávat jógu dál.

Najít lekci

Katka Dymáková, Kat

Jógu jsem si zamilovala v roce 2000 v Londýně, od té doby je nedílnou součástí mého života. Vystudovala jsem Fakultu humanitních studií UK, kde jsem se zaměřovala zejména na psychologii. V roce 2018 jsem si splnila svůj sen a v indickém Rishikeshi jsem si své vzdělání „o člověku“ doplnila o východní učení a získala certifikaci RYT 200 (Yoga Alliance). V Indii jsem také absolvovala kurz ajurvédské marma masáže. V roce 2021 jsem získala certifikaci RYT 300 (Yoga Alliance) v USA. Vyučuji vinjásu, hatha jógu, jógu pro ženy po porodu, yin jógu, restorativní jógu a jóga nidru. Ve svých hodinách ctím filosofii jógy, respektuji možnosti a pocity svých klientů, zaměřuji se na správné provedení ásan a propojení dechu a pohybu.

Najít lekci

Denisa Pahrová, Denča

Když jste lektorkou jógy, hodně lidí předpokládá, že jste byla vždycky přirozeně flexibilní. Pravda je ovšem taková, že i já jsem se k hybnosti, síle a flexibilitě musela propracovat. Vinyasu jsem začala učit v roce 2019, nicméně jsem toužila po prohloubení mých znalostí, proto jsem v roce 2020 absolvovala druhý lektorský kurz v Awakening yoga academy. Právě Carling Harps a Patrick Beach mě inspirovali k vedení lekcí tak, aby měl každý student možnost vnímat a pracovat s jejich jedinečnými dispozicemi těla a mysli, a to pokaždé, když vstoupí na podložku.

Najít lekci

Veronika Ševčíková, Verča

Už je to 15let, co jsem poprvé vstoupila do Londýnskeho jógového studia a absolutne propadla kouzlu jógy. Na začátku mě fascinovala zejména vnější krása, pružnost a zároveň zdraví a síla lidského těla, kterých bylo možno praktikováním jógy dosáhnout.Mou specializací je hlavně Vinyása jóga, Ashtanga jóga, Jóga pro sportovce, kterou učím v jogových studiích, ale také přímo v kancelářích velkých firem, či individuálně v pohodlí domova.Učení jógy pro surfaře, ať už při pobřeží oceánu, či v pražskem jógovem studiu, se stalo mou oblíbenou lektorskou aktivitou. Surfjóga je jóga pro lidi, kteří milují oceán, přírodu, surf a cestování. Je pro všechny, kteří chtějí zlepšit svoj výkon nejen na vlnách, ale i v každodenním živote.

Helena Jakoubě

Helena je konceptuální a grafická designérka, propaguje především funkční design a přednáší na Fakultě Art & Design britské univerzity Prague College. Co tedy dělá v jóga studiu? Učí stojky na rukách. Proč? Protože je miluje už od dětství, kdy vyrůstala jako sportovní gymnastka. Později ji její učitel jógy, Dylan Werner, nadchl myšlenkou, že má s lidmi sdílet to, pro co má vášeň. Vedle designu jsou to právě stojky.

Najít lekci

Bhavna Rani

Jógu dělám od dětství. S Iyengarovou metodou praxe jsem se však seznámila až v dospělosti. Každý den jsem se naučila něčemu novému a stále se učím a užívám si nekonečnou cestu objevování uvnitř sebe cvičením jógy. Iyengar jóga nám v každé pozici ukazuje, jak je jóga ve skutečnosti meditací v akci. Je to cesta za poznáním uvnitř nás. Seberealizace, jak řekl Guruji, je také konečným cílem jógy. Osobně mám při cvičení jógy pocit, že je člověk velmi soustředěný a klidný. Věřím, že kolem nás vytváří neviditelný druh aury, který nám umožňuje čelit jakékoli životní výzvě s odvahou a sebevědomím.

Najít lekci

Sarah Vegnerová

Sport je pro Sarah už od dětství přirozenou součástí života. Vrcholově se věnovala hned několika sportům a do teď ji baví zkoušet sporty nové. Díky vášni k cestování a vodním sportům ji pohltilo surfování a ve spojení s fitnessem, se začala věnovat důkladněji suché přípravě. Na lekcích surf fitness můžete očekávat vysokou intenzitu, cvičení na koordinaci pohybu a balanc, posilnění středu těla a výbušnou sílu nohou.

Najít lekci

Silvi Ravas

Celý život se věnuji tancování na profesionální úrovni (členka @DIVIZE_TEAM) a před několika lety jsem objevila také lásku k józe. Po několik roční vlastní praxi a návštěvě jógových studií, jsem navštívila kurz Vinyasa jógy na Bali (Yoga Alliance Certificate Teacher Training), kde jsem józe naplno propadla. Svou vášeň pro jógu sdílím na svých lekcích dynamická vinyasa jóga, s kreativními sekvencemi. Kde prostřednictvím opakování a náročnějších výdrži, posílíte a vytvarujete své tělo, prohloubíte vědomí o svém těle a posunete se dál nejen ve své jógové praxi. A hlavně společně probudíme tolik potřebné endorfiny štěstí. Heslo lekce: ''Get sweaty to be sweety ''

Najít lekci

Patricie Fuxová

Do jógy jsem se zamilovala díky meditaci, což je vlastně opačná cesta než u většiny lidí :-) Jóga je pro mě cesta ke zdravému tělu a zrelaxované mysli. Meditace je otevřený most k introspekci, energetickým prožitkům a rozšíření vědomí. Během lekcí si užívám radost z pohybu a ráda také sdílím něco z poznání získané díky častým cestám do Indie za moudrými mistry.

Najít lekci

Judita Barabas Sereghy

Jóga v mém pojetí není o tom, jak vypadá váš zadek v legínách ale o tom, jak vypadá váš život, když si legíny sundáte. Má potenciál měnit naše vztahy – se sebou samými, s našimi blízkými, s celým lidstvem a s planetou, na které žijeme. Práce s emocemi, odhalování zajetých vzorců chování, zklidnění, nadhled, lehkost bytí. To a mnohem víc vám může nabídnou pravidelná jógová praxe, pokud o to budete stát. Učím jemný, hravý vinyasa flow doprovázený hudbou. V lekcích se soustředím nejen na propojení pohybu s dechem, správné nastavení těla v pozici, ale také na vysvětlení fyzických a mentálních benefitů jednotlivých pozic. Lekce protkávám střípky jógové filozofie a zakončuji vedenou meditací.

Najít lekci
^