– Vinyasa –

Dynamická praxe zaměřená na plynulé propojení pohybu těla s dechem. Plynulé a kreativní sekvence Vaše tělo protáhnou, posílí a uvolní zároveň. Pozice na sebe navazují a drží se v nich kratší dobu.Pro začátečníky doporučujeme lekce Hatha jógy, kde si osvojí základy pozic a pak se můžou nechat unášet na plynulých sekvencích Vinyasy.

Rezervace

– Hatha –

Ásánová praxe, při které je cílem obrátit pozornost ke svému tělu a mysli. V pozicích se drží delší dobu, praxe je klidnější a přináší stabilitu. Lekce Hatha jógy mohou obsahovat pranajámu a meditaci.

Rezervace

– Jóga s pomůckami –

Iyengar jóga zaměřená na správné nastavení těla v asánové pozici. Při této lekci se pro dosažení správného anatomického nastavení používají jógové pomůcky - např. bloky, které poskytují pevnou oporu či pásečky, které pomáhají k lepšímu protažení. Tyto pomůcky pomáhají vyrovnat tělo v pozicích a dosáhnout tak správného provedení pozic a tím i většího přínosu z celé praxe.

Rezervace

– Yin –

Jemná a klidná praxe, při které se v jednotlivých pozicích drží delší dobu, i několik minut a cílí tak na pojivové tkáně, šlachy, vazy, fascie a klouby. Delší výdrže tak zvyšují jejich pružnost. Ásany se drží z velké části na zemi.

Rezervace

Speciální lekce

Každá lekce vychází z tradiční jógové praxe a filosofie. Rádi ale ctíme osobitost každého z našich lektorů, kteří jógou žijí, dál se v ní vzdělávají a tak jsme některé jejich lekce pojmenovali (např. Milá jóga tak vždycky bude patřit jen Míle Kalousové).

Lektoři

Adéla Porubská, Adél

„Když jsem žila v Singaporu, zapsala jsem do jógového studia, kde jsem mohla čerpat inspiraci od učitelů z Londýna, New Yorku, Hong Kongu, Sydney, Singaporu a především ze samotného Indického Rishikeshe. Díky skvělým učitelům jsem byla ve studiu každý den. A to mi ukázalo, že jóga je i skvělým nástrojem, jak začít naslouchat svému tělu, jak zklidnit mysl i dech. To všechno mě vedlo k tomu, abych v Singapuru absolvovala svůj první Hatha & Vinyasa Teacher Training a jóga se tak pro mě stala součástí mého každodenního života.“

Míla Kalousová, Míla

Jóga je se mnou už od roku 2009, kdy jsem začala pravidelně navštěvovat veřejné lekce. Postupně jsem přidávala domácí praxi a vzdělávací kurzy, až mne má vášeň k józe přivedla ke tříletému studiu jógy v Iyengar institutu v Praze, kde jsem získala certifikaci Iyengar® Yoga Teacher. Iyengar jóga je tradiční hatha jóga, zaměřená na detail, přesnost a správné nastavení v pozicích. Od roku 2015 vedu vlastní lekce - veřejné skupinové i soukromé individuální, a to primárně v Praze. Mám za sebou tisíce hodin vlastní praxe, stovky odučených lekcí, stovky hodin Iyengar yoga teacher trainigu, a desítky absolvovaných i odučených workshopů. Mé lekce jsou velmi verbální a přesné v popisu, aktivně upravuji chybné nastavení těla slovně, nebo ručně. Často využívám i pomůcky, jako jsou bločky, pásky, deky, nebo žídle (a ostatní kousky nábytku, které jsou zrovna po ruce :), které umožní i méně flexibilním jedincům provést pozice správně a s minimálním rizikem přeprotažení a zranění.

Najít lekci

Pavla Brožová, Pája

''Jóga je pro mě mojí součástí už téměř dekádu, není to práce ani nutnost, je jednoduše mojí čistou radostí.Od roku 2016 jsem certifikovanou lektorkou Hatha jógy a Jin jógy, a oba tyto styly chci předat s láskou a pokorou dál. Hatha jóga v mém životě znamená sílu a vytrvalost, Jin jóga mne učí trpělivosti, jemnosti a uvolňuje napětí a stres z těla i mysli. Moc se na vás těším na jedné ze svých lekcí.''

Najít lekci

Daniela Bacíková, BACI

Jmenuji se Baci a budeme se společně potkávat na lekcích YOGA & ESSENCE. Osm let jsem se aktivně věnovala basketbalu, který mi dal lásku k hudbě, lásku k pohybu a také zkrácené svaly.Moc dobře vím z vlastní zkušenosti, jak jsou začátky těžké, důležité je ale začít, začít něčím, co vás bude bavit a naplňovat.

Najít lekci

Natália Krätsmar, Natálka

Jóga pro mě znamená styl života, jak se chovám k sobě a ostatním. Moje lekce jsou dynamické, posilovací, tak abychom posílily celé tělo, a následně dosáhly správného a bezpečného protažení. Často zkoušíme nové pohyby a přechody. Inspirují mě ostatní učitelé, jiné sporty a animal movement, které zakomponovávám do svých flow.

Najít lekci

Lenka Grundmanová

Jsem advokát na plný úvazek. Nejsem vegan, ani vegetarián - jsem fanoušek červeného masa i vína, který miluje módu a exotické cestování a jógín zároveň. Jógu jsem objevila za svého pracovního působení v Londýně – poprvé jsem uviděla, jaká je v józe síla. Přeneseně i doslova! Silná, náročná dynamická vinyasa, komunita a zástup profi cvičenců si mě získaly a já začala budovat vlastní pravidelnou praxi – s pomocí úžasných učitelů, které Londýn jako jógová megapole nabízel. Na začátku roku 2019 jsem absolvovala učitelský kurz u mezinárodně uznávaného jóga učitele Mathieu Boldrona.

Najít lekci

Martina Barabas

Martina začala svou cestu jako studentka a lektorka jógy v Amsterdamu, kde žila přes 10 let. Výuka jógy ji ale zavedla až do jihovýchodní Asie, kde vyučovala v centrech jógy a mindfulness v Thajsku, Bali a Kambodži, než se vrátila zpět do své rodné Prahy. Jóga je pro ni každodenní inspirací a cestou, která jí umožňuje se stále učit něčemu novému, nejen o sobě, ale také o životě samém. Je pro ni cestou k vnitřní svobodě, harmonii a hlavně k (sebe)lásce.

Najít lekci

Helena Jakoubě

Helena je konceptuální a grafická designérka, propaguje především funkční design a přednáší na Fakultě Art & Design britské univerzity Prague College. Co tedy dělá v jóga studiu? Učí stojky na rukách. Proč? Protože je miluje už od dětství, kdy vyrůstala jako sportovní gymnastka. Později ji její učitel jógy, Dylan Werner, nadchl myšlenkou, že má s lidmi sdílet to, pro co má vášeň. Vedle designu jsou to právě stojky.

Najít lekci

Elena Kormanovskaya, Elen

Objevila jsem jógu před 6 lety, když jsem potřebovala restartovat svůj život a od té doby jóga nechávám se objevovat jógou. Pevně věřím, že skrze své tělo můžeme dojít k hlubšími poznání sebe sama a také zastávám holistický přístup, který neustále využívám ve svých lekcích.

Najít lekci

Michaela Losenická, Míša

O jógu jsem se začala zajímat již v mládí, nicméně k opravdu pravidelné praxi, na podložce i mimo ni, mě přivedlo až fyzické a psychické vyčerpání organismu, způsobené dlouhodobým pracovním přetížením. Jóga mi pomohla zklidnit se, uzdravit se, načerpat novou sílu, přehodnotit priority, začít milovat svoje tělo a užívat si život takový jaký právě teď je. S velkou vděčností a pokorou jsem přijala příležitost stát se členem Yoga Movement family a předávat jógu dál.

Najít lekci

Katka Dymáková, Kat

Jógu jsem si zamilovala ve svých 18 letech v Londýně, kde jsem několik let žila. Od začátku jógu vnímám nejen jako pouhé cvičení těla, ale jako nástroj jak zklidnit mysl, vrátit se sama k sobě, jako cestu k vnitřní vyrovnanosti a spokojenosti. Prastará filosofie jógy je dodnes platná a využitelná ve všech situacích každodenního života. Ctím její hodnoty a řídím se jejími zásadami ve vztahu k sobě i k okolí. Studovala jsem na Fakultě humanitních studií UK, kde jsem se zaměřovala zejména na psychologii. Své vzdělání „o člověku“ jsem doplnila o východní učení. Splnila jsem si dávný sen a odcestovala do Rishikeshe – posvátného města na úpatí Himalájí, kde jsem absolvovala Yoga Teacher Training (RYT200). V Indii jsem také absolvovala kurz ajurvédské marma masáže. Vyučuji vinyása, hatha a yin jógu. Mé hodiny vinyásy jsou dynamické a tématicky zaměřené, lekce hatha jógy jemnější s větším prostorem pro hlubší protažení, pranajámu a meditaci.

Brigita Sedláčková

S jógou jsem se poprvé seznámila v roce 2014 v Kanadě, čistě náhodou, protože jsem jedno odpoledne zrovna neměla co dělat. Nikdy by mě nenapadlo, jak mi ta jedna návštěva změní život. Po letech cestování se vracím zpět na domovskou půdu, abych si uvědomila, že jsem zase na začátku. Tentokrát bez potlačování své intuice a se svou životní výzvou - předat jógu dál. Jóga je mnohem víc něž dokonalé asány, je to každodenní volba, jak přistupujeme k našemu životu a k okolnímu světu, tak abychom našli vnitřní mír, nehledě na to v jaké životní situaci se zrovna nacházíme. Ráda vedu hodiny v jemnějším stylu vinyasai flow, kde se snažíme najít pocit domova, vnitřního klidu s vděčností a láskou.

Najít lekci

Kristina Lebedeva

S jógou jsem se poprvé seznámila v roce 2006, když mi bylo pouhých 14 let. Teď ji považuji za největší požehnání svého života. Nejdříve jsem pravidelně cvičila hatha jógu po dobu 3 let a poté jsem se přestěhovala do Prahy. Znovu jsem začala cvičit v roce 2014, kdy jsem poprvé vyzkoušela ashtanga vinyasa jógu a zároveň jsem pokračovala ve cvičení hathy. Za posledních 5 let jsem se jógou nadchla v tom nejhlubším smyslu. Cestovala jsem do posvátných míst v Bhútánu, Nepálu a Indii. V blízké budoucnosti plánuji cestu také do Tibetu. Účastním se kurzů jógy po celém světě. V roce 2018 jsem absolvovala meditační kurz vipassana. V roce 2019 jsem se stala registrovanou lektorkou jógy (RYT 200), akreditovanou společností Yoga Alliance a mezinárodní registrovanou lektorkou jógy (IRYT 200), akreditovanou Mezinárodní federací jógy. Ráda vás uvedu do velkolepého světa jógy a ukážu vám, jak rozmanitá skutečně je.

Najít lekci

Patricie Fuxová

Do jógy jsem se zamilovala díky meditaci, což je vlastně opačná cesta než u většiny lidí :-) Jóga je pro mě cesta ke zdravému tělu a zrelaxované mysli. Meditace je otevřený most k introspekci, energetickým prožitkům a rozšíření vědomí. Během lekcí si užívám radost z pohybu a ráda také sdílím něco z poznání získané díky častým cestám do Indie za moudrými mistry.

Najít lekci

Veronika Ševčíková, Verča

Už je to 15let, co jsem poprvé vstoupila do Londýnskeho jógového studia a absolutne propadla kouzlu jógy. Na začátku mě fascinovala zejména vnější krása, pružnost a zároveň zdraví a síla lidského těla, kterých bylo možno praktikováním jógy dosáhnout.Mou specializací je hlavně Vinyása jóga, Ashtanga jóga, Jóga pro sportovce, kterou učím v jogových studiích, ale také přímo v kancelářích velkých firem, či individuálně v pohodlí domova.Učení jógy pro surfaře, ať už při pobřeží oceánu, či v pražskem jógovem studiu, se stalo mou oblíbenou lektorskou aktivitou. Surfjóga je jóga pro lidi, kteří milují oceán, přírodu, surf a cestování. Je pro všechny, kteří chtějí zlepšit svoj výkon nejen na vlnách, ale i v každodenním živote.

Sarah Vegnerová

Sport je pro Sarah už od dětství přirozenou součástí života. Vrcholově se věnovala hned několika sportům a do teď ji baví zkoušet sporty nové. Díky vášni k cestování a vodním sportům ji pohltilo surfování a ve spojení s fitnessem, se začala věnovat důkladněji suché přípravě. Na lekcích surf fitness můžete očekávat vysokou intenzitu, cvičení na koordinaci pohybu a balanc, posilnění středu těla a výbušnou sílu nohou.

^