– Vinyasa –

Dynamická praxe zaměřená na plynulé propojení pohybu těla s dechem. Plynulé a kreativní sekvence Vaše tělo protáhnou, posílí a uvolní zároveň. Pozice na sebe navazují a drží se v nich kratší dobu. Pro začátečníky doporučujeme lekce Hatha jógy, kde si osvojí základy pozic a pak se můžou nechat unášet na plynulých sekvencích Vinyasy.

Rezervace

– Hatha –

Ásánová praxe, při které je cílem obrátit pozornost ke svému tělu a mysli. V pozicích se drží delší dobu, praxe je klidnější a přináší stabilitu. Lekce Hatha jógy mohou obsahovat pranajámu a meditaci.

Rezervace

– Yin –

Jemná a klidná praxe, při které se v jednotlivých pozicích drží delší dobu, i několik minut a cílí tak na pojivové tkáně, šlachy, vazy, fascie a klouby. Delší výdrže tak zvyšují jejich pružnost. Ásany se drží z velké části na zemi.

Rezervace

– Jivamukti –

Jivamukti jóga je moderní a dynamický styl jógy, který integruje fyzickou praxi s filozofií, hudbou a meditací. Jivamukti jóga je většinou dynamická a fyzicky náročná, ale otevřená pro každého bez ohledu na úroveň zkušeností. Prostřednictvím kombinace asan, vinyasas, meditace a filozofie nabízí Jivamukti jóga nejen fyzické benefity, ale i cestu k vnitřnímu klidu a harmonii.

Rezervace

– HIIT –

HIIT je intenzivní tréninková metoda, která využívá krátkých období vysokého tempa cvičení střídajících se s krátkými odpočinkovými pauzami. Tato forma cvičení je efektivní pro spalování kalorií, zlepšení kardiovaskulárního zdraví a zvyšování metabolismu. HIIT je vhodný pro všechny úrovně.

Rezervace

Rozdělení lekcí

Objevte naše rozdělení lekcí, najděte svůj styl a vyberte si lekci, která nejlépe vyhovuje právě vám.

FOUNDATION | ZÁKLADNÍ | základy jógy, správné nastavení pozic

HEALING | LÉČIVÁ | terapeutické, hluboká relaxace, protažení

GROUNDING | UZEMŇOVACÍ | zklidnění, pomalé tempo, dech

DYNAMIC | DYNAMICKÁ | rychlejší tempo, síla, splynutí s dechem

ELEVATE | POKROČILÁ | specifické dovednosti, pokročilé pozice, zážitek z lekce

Lektoři

Adéla Porubská, Adél

„Když jsem žila v Singaporu, zapsala jsem do jógového studia, kde jsem mohla čerpat inspiraci od učitelů z Londýna, New Yorku, Hong Kongu, Sydney, Singaporu a především ze samotného Indického Rishikeshe. Díky skvělým učitelům jsem byla ve studiu každý den. A to mi ukázalo, že jóga je i skvělým nástrojem, jak začít naslouchat svému tělu, jak zklidnit mysl i dech. To všechno mě vedlo k tomu, abych v Singapuru absolvovala svůj první Hatha & Vinyasa Teacher Training a jóga se tak pro mě stala součástí mého každodenního života.“

Najít lekci

Daniela Bacíková, BACI

Jmenuji se Baci a budeme se společně potkávat na lekcích YOGA & ESSENCE. Osm let jsem se aktivně věnovala basketbalu, který mi dal lásku k hudbě, lásku k pohybu a také zkrácené svaly. Moc dobře vím z vlastní zkušenosti, jak jsou začátky těžké, důležité je ale začít, začít něčím, co vás bude bavit a naplňovat.

Najít lekci

Elena Kormanovská, Elen

Jógu jsem náhodou našla na YouTube a dlouho jsem ji cvičila jenom on-line. Svou první offline lekci si pamatuji ale doteď. Byla to hodina Yin yogy, u které mi z ničeho nic začaly téct slzy. Až pak jsem si uvědomila, že ten pocit, který jsem tam zažila, byla vzpomínka na návrat domu, zpátky do svého těla a zároveň znovunalezení spojení s něčím, co asi doteď úplně neumím zformulovat. Ten okamžik ale rozhodně ovlivnil celý můj život. Na svůj první instruktorský kurz jsem se přihlásila v roce 2017, protože jsem chtěla co nejvíc zjistit, co ta jóga vlastně je a proč má takový silný efekt. Sebejistě jsem prohlašovala, že nikdy jógu učit nebudu a studuju to jenom pro sebe. Teď po mnoha letech hledání, učím jenom to, co podle mě obsahuje a odrazí tu pravou esenci jógy. Učím Yin yogu, protože dopřává potřebné zpomalení a hluboké propojení se svou myslí, tělem a emocemi. Učím Jivamukti yogu (“Jiva” - duše, “mukti” - osvobození), protože pevně věřím, že jenom komplexní přístup, který jsem v ni našla, zaručuje kvalitní trvalé změny. Učím jógu pro těhotné, protože nevím, co lépe může podpořit ženu na začátku nové etapy života.A také učím jogu pro začátečníky, protože chci předávat dál to nadšení zkoumat svůj vnitřní svět skrze jogovou praxi. Pevně věřím, že pravidelná jógová praxe - je to nejlepší, co pro sebe můžeme udělat v moderním světě. A těším se na společná setkání na podložkách i mimo ně.

Najít lekci

Michaela Losenická, Míša

Jóga pro mě není cvičení, ale životní cesta. Pomohla mi zklidnit se, uzdravit se, najít cestu k sobě, načerpat novou sílu, přehodnotit priority a užívat si život takový jaký je právě teď. Jsem nadšeným studentem a s vděčností a radostí předávám jógu dál. Miluji vinyasové plynutí na vlně vědomého dechu a stejně tak yin jógu. Mým cílem je, abyste z lekce odcházeli uvolnění, plní svěží energie a radosti. S velkou vděčností a pokorou jsem přijala příležitost stát se členem Yoga Movement family a předávat jógu dál.

Najít lekci

Katka Dymáková, Kat

Už v roce 2000 jsem poprvé vyzkoušela jógu v Londýně a od té doby mě provází životem. Lektorský kurz jsem absolvovala v indickém Rishikeshi (RYT 200) a následný kurz v Austinu v USA (RYT 300). Ve studiu Yoga Movement mě můžete potkat nejčastěji na lekcích vinjásy a hatha jógy, zbožňuji ale i pomalé styly, jako je jin a restorativní jóga. Jógová filosofie je pro mě nedílnou součástí jógy, záleží mi na tom, aby se jóga nestala pouhým cvičením těla. Zejména na lekcích hatha jógy se v mých lekcích často setkáte s praxí pranajámy, s mudrami a alespoň jednou společně rozezníme hlasy v mantře OM. Se skupinou pracuji vždy dle možností jednotlivců, pro začátečníky nabízím variace, důkladně navádím do pozic, kdy dbám na jejich správné provedení, pokročilým studentům pak bezpečně pomáhám dostat se do hlubších pozic.

Najít lekci

Veronika Ševčíková, Verča

Kouzlo jógy jsem objevila před 17 lety v Londýně a okamžitě mu propadla. Pro mě je to jeden z nejlepších nástrojů ke zlepšení kvality života a jeho pochopení. Je to přítel v těžkých chvílích, ale také největší podporovatel a tvůrce našich snů. Jóga mi do života přinesla surfování, cestování do nejkrásnějších koutů světa a hlavně spokojenost a poznání svého životního poslání. Posledních několik let pracuji se soukromou klientelou - převážně se sportovci nebo učiteli jógy. Ale také s maminkami a vlastně s každým, kdo chce být fit - fyzicky i psychicky a poznat tajemství jógy. V neposlední řadě pracuji s lidmi v kancelářích a učím kancelářskou jógu přímo v jejich firmách. Polovinu roku vedu lekce na břehu oceánu, kde organizuji surfařsko-jógová soustředění. Když jsem ale v Praze, najdete mě v jógovém studiu Yoga Movement, kde vedu každou středu Roxy Surf Jógu a zároveň je to moje základna pro všechny soukromé lekce.

Najít lekci

Sarah Vegnerová

Sport je pro Sarah už od dětství přirozenou součástí života. Vrcholově se věnovala hned několika sportům a do teď ji baví zkoušet sporty nové. Díky vášni k cestování a vodním sportům ji pohltilo surfování a ve spojení s fitnessem, se začala věnovat důkladněji suché přípravě. Na lekcích surf fitness můžete očekávat vysokou intenzitu, cvičení na koordinaci pohybu a balanc, posilnění středu těla a výbušnou sílu nohou.

Najít lekci

Silvi Ravas

Celý život se věnuji tancování na profesionální úrovni (členka @DIVIZE_TEAM) a před několika lety jsem objevila také lásku k józe. Po několik roční vlastní praxi a návštěvě jógových studií, jsem navštívila kurz Vinyasa jógy na Bali (Yoga Alliance Certificate Teacher Training), kde jsem józe naplno propadla. Svou vášeň pro jógu sdílím na svých lekcích dynamická vinyasa jóga, s kreativními sekvencemi. Kde prostřednictvím opakování a náročnějších výdrži, posílíte a vytvarujete své tělo, prohloubíte vědomí o svém těle a posunete se dál nejen ve své jógové praxi. A hlavně společně probudíme tolik potřebné endorfiny štěstí. Heslo lekce: ''Get sweaty to be sweety ''

Najít lekci

Judita Barabas Sereghy

Jóga v mém pojetí není o tom, jak vypadá váš zadek v legínách ale o tom, jak vypadá váš život, když si legíny sundáte. Má potenciál měnit naše vztahy – se sebou samými, s našimi blízkými, s celým lidstvem a s planetou, na které žijeme. Práce s emocemi, odhalování zajetých vzorců chování, zklidnění, nadhled, lehkost bytí. To a mnohem víc vám může nabídnou pravidelná jógová praxe, pokud o to budete stát. Učím jemný, hravý vinyasa flow doprovázený hudbou. V lekcích se soustředím nejen na propojení pohybu s dechem, správné nastavení těla v pozici, ale také na vysvětlení fyzických a mentálních benefitů jednotlivých pozic. Lekce protkávám střípky jógové filozofie a zakončuji vedenou meditací.

Najít lekci

Adéla Cejnarová

Jógu jsem si zamilovala v roce 2017 v USA. Od malička jsem závodila v různých sportech a jóga mi ukázala novou osvěžující cestu. V józe jsem se nemusela srovnávat s ostatními a neustále soutěžit. Zároveň jsem se díky józe začala cítit lépe ve svém zkráceném a jednostranně zatěžovaném těle. V roce 2022 jsem dokončila Yoga Alliance 200H Teacher Training s Piper Parker ve stylu Vinyasa Yoga. Moje lekce jsou hravé, zaměřené na posílení těla a mobilitu. Miluji spojování pohybu a dechu a mým cílem je, abyste se díky tomuto spojení v lekci plně ponořili do vaší mysli.

Najít lekci

Jakub Bláha

Na jógovou cestu jsem se vydal v roce 2016 na stáži v Indii. Měl jsem v tu dobu problémy se zády a tak jsem se rozhodl začít s jógou přímo u zdroje. Jóga je pro mě způsob života a jeho vnímání. Učí mě pozorovat a být otevřený životu v jeho komplexitě. V rámci systému Yoga Alliance držím certifikaci 500 RYT s několika dlouhými tréninky v Rishikeshi a v Bengaluru. Učím multistylovou jógu zakořeněnou v tradiční Hatha józe.

Najít lekci

Piper Parker

Piper se dostala k józe přirozeně na základě svých zkušeností z divadla, hudby a tance. Své dětství strávila na každodenních lekcích Vaganova ruského baletu, a proto vnáší do jógové praxe silný smysl pro disciplínu a držení těla. Nestává se často, že by někdo dostal příležitost proměnit svou vášeň v živobytí - ale Piper skutečně našla svoji dharmu v józe poté, co opustila svou desetiletou kariéru v marketingu, aby pokorně učila ostatní tuto mystickou a magickou disciplínu. Piper se zavázala k neustálé cti tradice a praxe zrozené z kultury daleko od její vlastní. Její hlubokou vášní je šířit jógu kdekoli a kdykoli, a učinit tak svět citlivějším a informovanějším místem, zejména zde v Praze jako expat. V Praze dosud úspěšně vedla dva jógové kurzy pro budoucí lektory jógy a třetí zahájí v lednu 2024.

Najít lekci

Šárka Štursová

Jmenuji se Šárka a jsem nejen jogín, ale také stylistka. Jóga je pro mě cestou v péči o samu sebe, ale také příležitost potkat se zajímavými lidmi. Baví mě její variabilita a možnost, užít si každý den jinou praxi tak, jak si tělo žádá. Jóga je v mém životě již mnoho let. Pomáhá mi nejen zklidňovat mysl v hektických dnech, ale má také pozitivní vliv na celé mé fyzické tělo. Sama jsem si k ní našla cestu již před více než 10 lety, ale moje praxe byla hodně nepravidelná. Přesto jsem pokaždé cítila, že mému tělu dělá dobře a po lekci jógy mi bylo jednoduše lépe. Tento pocit si přeji předávat dál. Sama ráda vedu lekce v plynutí příjemné flow, kdy přecházíme z jedné pozice do další na vlně dechu, a to jak v pomalejším, tak dynamičtějším rytmu. Mým cílem je, abyste na konci lekce měli příjemný pocit na těle i duši.

Najít lekci

Klaudia Korbely

Fascinuje mě moudrost ukrytá v těle a jeho sebeuzdravující schopnosti. Fascinuje mě lidská psyché - její zákoutí, její tajuplnost, její potenciál. Fascinuje mě mystérium života. Moja cesta je cesta bezpodmínečného sebepřijetí. Je o poznávání mých nejtemnějších zákoutí, strachu, pocitu nedostatočnosti. Je o odpuštění. O přijetí zodpovědnosti. O znovu spřátelení mysli. Je o návratu k srdci. K bezúhonnosti. K jednoduchosti. Hudba, jóga, zpěv a tanec jsou nástroje, které mi pomáhají propojovat se s mojím nejpřirozenějším já, které se těší z maličkostí, vidí krásu všude okolo, vnímá souvislosti a hluboko, hluboko miluje. Jsou to nástroje, které zároveň sdílím s ostatními, protože mojí touhou je vidět svět, kde každá bytost pozná stav svobody, kdy se dech prohlubuje, život oživuje a bytí nabírá magické obrátky. Přidáš se ke mě?

Najít lekci

Bára Nejedlá

Věřím, že jóga je naprosto pro každého, a že dokáže člověku od základu změnit život. V rámci lekcí vytvářím bezpečný prostor pro všechny, kteří jsou připraveni lépe porozumět sami sobě a naučit se vnímat své tělo i mysl. Jedním z mých mnoha cílů je pokorně předávat na lekcích i dalších jógových akcích lidem takovou radost, jakou jóga přináší mně. Díky józe jsem před lety objevila také kouzlo hudebních lázní. Blahodárné účinky terapeutických nástrojů mě asi nikdy nepřestanou fascinovat a ze srdce přeji tento prožitek každému. Pokud tedy cítíte potřebu vnitřně zklidnit, uvolnit tělo, odlehčit hlavu, nabrat novou sílu, nebo se jen více naladit na sebe, jste moc zváni na jakoukoli z mých akcí.

Najít lekci

Vendy Jindrová

Jóga je pro mě prostředek, který podporuje to nejlepší ve mně. A rozhodně má sílu to stejné provést i s vámi. Nevyřeší všechno, ale dokáže nás nasměrovat zpátky k sobě, vnitřní pohodě, většímu klidu a k tomu, na čem opravdu záleží. Navíc jóga v dnešní době skýtá něco výjimečného, a to ničím nerušený čas na sebe. Což je častokrát to nejpotřebnější, co mnoho lidí v józe hledá a stále se za tím vrací – za pocitem klidu, napojení a souladu. Pojďte si dopřát čas a prostor. O nic jiného ve své podstatě nejde. Mé vedení berte jako inspiraci, které se můžete držet zuby nehty, nebo zcela ignorovat, to už nechám na vás. Protože vaše praxe není o nikom jiném než o vás! Učila jsem se a stále se nepřestávám učit a vzdělávat. Absolvovala jsem různé kurzy a workshopy, a to pod vedením českých i zahraničních instruktorů. Dodnes si největší inspiraci beru od Talii Sutry, jejíž metody vnímám jako praktické, jednoduché a fungující, což se v určité míře projevuje i na mých lekcích.

Najít lekci

Tereza Hrabinová

Jóga mě oslovuje už více než deset let a dlouhodobě přináší do mého života klid a zpřítomnění. Je to nekonečná cesta poznání, lásky, trpělivosti a soucitu k sobě i ostatním. Vztah s jógou stále prohlubuji – v minulosti například na lektorských kurzech v Česku i v Indii. Zlepšovat se ve své vlastní praxi mi pomáhá také učitel Vijith Pavi, za kterým se pravidelně vracím do Keraly. Na lekcích bych vám ráda pomohla naladit se pouze na okamžik tady a teď a synchronizovat pohyb a dech tak, abyste ze studia odcházeli s velkým úsměvem.

Najít lekci

Kristina Faltejsková

Trenérka, lektorky jógy, milovnice cestování, jídla a člověk, který si užívá života. Pohyb je součástí mého života již od malička, ale kouzlo jógy jsem objevila až před pár lety a hned si ji zamilovala. Pomáhá mi byt sama sebou, pociťovat vděčnost, žít přítomným okamžikem a utišit mou mysl. Na mých hodinách spojuji dynamický pohyb s vědomým dechem, hudbou a meditací. Nechybí ani stojky a další výzvy. Je to o důvěře sám v sebe, že dokážete víc než si myslíte.

Najít lekci

Simona Harániová

Jóga je pro mě nikdy nekončící cesta za sebepoznáním. Na začátku mě skrze intenzivní ásanovou praxi naučila pracovat s tělem a postupně i dechem. Přináší mi do života více klidu, trpělivosti a ukotvení. Učí mě obracet pozornost dovnitř, vidět krásu v maličkostech i umění zastavit se a prožívat naplno přítomný okamžik. A tohle všechno se snažím na svých lekcích předávat. Těšit se tak můžete na propojení pohybu a dechu, plynutí vinyasou, hravé sekvence i ásany, díky kterým možná překonáte sami sebe a najdete rovnováhu ve svém těle i mysli.

Najít lekci

Johana Friedrichová

Jóga mi přišla do života úplnou náhodou. Měl to být pouze nástroj pro uvolnění a protažení mého zkráceného těla z hraní volejbalu a hlavně z neustálého sezení u stolu nad učebnicemi. Moje tělo bylo kompletně ztuhlé ze stresu a také ze snahy být stále bezchybná a nikdy neudělat žádnou chybu. V tu dobu jsem studovala matematiku a tam se chyby prostě nepřipouští. Postupem času jsem však v józe začala nalézat úplně jiný, mnohem hlubší smysl. Dnes mi jóga do života vnáší klid a balanc. Učí mě být trpělivá. Umět ocenit sama sebe. Být spokojená s tím, kde právě jsem, co právě mám. Učí mě si dovolit dělat chyby. Ukazuje mi svět v jiném světle. Vyvažuje moji velice ambiciózní a technicky založenou osobnost. Především mi ale neustále dokazuje, že člověk nemusí být perfektní k tomu, aby mohl být šťastný. Tyto myšlenky a moje osobní poznání se snažím skrze své lekce předávat dál. Snažím se i těm nejuspěchanějším duším ukázat, že když dokážeme na chvíli zpomalit, můžeme toho pomyslného „cíle” dosáhnout vlastně mnohem dřív.

Najít lekci
^