Akce

Autumn Yoga Day in Grébovka 26.10. 2018

Yoga & Special Places

Chceme propojit zajímavá místa, pro jógu často netradiční a zároveň odbourat nejčastější jógové předsudky – jako třeba, že jóga je jen pro flexibilní, jóga je jen pro holky. Jóga je pro kohokoliv a můžete ji cvičit opravdu kdokoliv a kdekoliv.

Na podzim jsme vybrali Grébovku, která v nás evokovala podzimní náladu. 26.10. 2018 proběhl den jógy v historickém části Pavilonu Grébovka.  Proběhlo 9 lekcí, z nichž každá byla unikátní a jiná tak, aby si každý vybral tu svou anebo naopak vyzkoušel něco nového.

Každá z akcí Yoga & Special Places má také charitativní podtext, tentokrát proběhla dražba foto obrazů Martina Franka. Výtěžek 21 188,- Kč putoval Nadačnímu fondu dětské onkologie KRTEK.

Rezervovat

Xmas Yoga Day in Kaiserštejnský Palác

Pro vánoční edici jsme vybrali krásný Kaiserštejnský palác na Malé Straně. Celý den byl nabitý programem od brzkého rána, kdy jej odstartovala lekce jógy již v 7.30. Každý z účastníků si zde přišel na své. Úrovně i zaměření jógových lekcí byly různé, a kdo nechtěl přijít cvičit, mohl se přihlásit na celou řadu workshopů od ochutnávky čaje až po odbourávání stresu a meditaci. Akce byla podpořena značkou PUMA, SMART WATER CZ, INSTAX CZ a MOMOICHI BISTREM a vystřídalo na ni přes 300 osob.

 

Rezervovat

Spring Yoga Day 23.3. 2019

Jarní edice Yoga & Special Places je tu! A protože minule jste byli nadšení, tentokrát jsme pro Vás vybrali rovnou celou vilu, kterou přetvoříme na jeden den v Yoga House. Lekce & workshopy zaměřené na jaro. 23.3. 2019 se na Vás budeme těšit!

Tentokrát jsme přizvali i lektory ze zahraničí a připravili workshopy nejen jógové.

Všechny lekce a workshopy probíhají ve Vile Lanna – V Sadech 1, Praha 6, tedy mimo studio Yoga Movement.

LEKCE 

7:00 – 8:30 – Morning Espresso Vinyasa / Adéla Porubská

8:45 – 9:45 – Release , Restore … Let go / Veronika Plátová

10:00 – 11:00 – Mandala flow / Ariana Santucci (UK)

11:15 – 12:15 – Everybody Yoga / Míla Kalousová

12:15 – 13:15 – Functional Body / Jakub Kmeťko

13:30 – 14:30 – Go with the Flow / Baci & Zuzka Irategeka

14:45 – 16:00 – Yoga for Beginners / Bhavna Rani

16:00 – 17:00 –  Yin Yoga Experience / Arianna Santucci (UK)

17:15 – 18:15 – Go hard or Go home / Martin Frank

18:30 – 20:00 – YOGA. / Klára Pokorná

 

WORKSHOPY 

7.30 – 8.30 – Očistné techniky a Pranayama / Bhavna Rani

8:45 -10:00 – Od nenávisti k lásce – Zamilujte se do záklonů /  Míla Kalousová

10.00- 11.00 – How to build your home practice / Zuzka Irategeka

11:15- 12:15- Desk therapy / Martin Frank

12.30 – 13.30 – Take your grandma to yoga class / Seniorem s radostí

14.00 – 15.15 – Spring Ceremony /Adéla Porubská & Klára Pokorná

15.30 – Yoga for Runners / Adéla + Running2 run everyone

15.30 – 16.30 – Don’t hate meditate / Klára

16:45-17:45 –  Workshop Yoga&Essence / Baci

 

VSTUPY

All Day Pass 850,-

Good Deal For Three 550,-

Drop in 250,- / Workshops 300,- / Workshop lapače snů 450,-

LOKACE

Vila Lanna – V Sadech 1, Praha 6

PRAKTICKÉ INFORMACE 

Co s sebou?

Pohodlné oblečení & svou jógamatku!

Parkování

Parkování je možné v přilehlých ulicích. Před vilou je parkoviště, nicméně to je vyhrazené pro Policii ČR. Pokud se chystáte na celý den, doporučujeme MHD. Procházka k vile ja krásná 🙂

 

PARTNEŘI

 

Rezervovat

Summer Yoga Day 15.6. 2019

YOGA & SPECIAL PLACES

Yoga & Special Places propojuje zajímavá místa, pro jógu často netradiční, se cvičením jógy a odbourává tak typické jógové předsudky a zdůrazňuje fakt, že jóga je opravdu pro všechny a může ji cvičit kdokoliv a kdekoliv.

Každá lekce je věnována charitativnímu účelu. Na minulýách akcích jsme podpořili NFDO Krtek, RWTTC, Pomocné tlapky a tentokát podpoříme Domov pro koně a.s., který slouží jako útočiště pro nemocné a týrané koně, kteří se zde dočkají odpočinku a příjemného živita ve stádě. 

 

Letní edice Yoga & Special Places je tu! Tentokrát jsme se přesunuli do funkcionalistické vily na Barrandově, kde na vás čeká krásná terasa s výhledem, vzdušná zimní zahrada a prostorná zahrada venku.

Můžete se těšit zase na nové lekce, ale i nové lektory. Dorazit můžete na jednu lekci nebo si vybrat tři, které vás zaujmou nejvíc. Náš tip je ale určitě All Day Pass, protože ve vile můžete strávit celý den.

Tentokrát jsme přizvali i lektory ze zahraničí a připravili workshopy nejen jógové.

Pro aktuální informace můžete sledovat i náš instagram a facebook.

ROZVRH

MAIN TERRACE

06:45-08:15

Sunrise Vinyasa with Meditation / Adéla Porubská

Set your alarm clock little earlier for this Saturday and enjoy moments of  stillness above Prague and then flow together with sunrise into weekend vibes. With a little surprise twist at the end of the class🖤

08:30-09:30

Free Your Spine / Simona Duraková (SK)

Create a powerful relationship with your body! Build strength, flexibility & balance.
This class will strengthen your entire body in a way that feels natural and fun. You’ll learn how to use your breath and core to build a stronger, more powerful yoga practice.
Are you ready to breathe, move your body and free your mind?
Meet you on the mat!
In SVK language.

09:45-10:45

Handstand. / Klára Pokorná & Martin Frank

Do you want to learn more about handstand or do you dream about doing handstand? You don’t have to dream anymore! We will go through all the alignment, techniques which will help you to start with your handstand practice and to find the balance not only on your handstand.

11:15-12:15

Ener-Qi Flow with Pranayama / Susan Kind (GER)

There’s always enough – enough energy, enough of everything for everyone. Feel, connect, conserve in this energetic and strong yoga practice your own EnerQi.
Experience the heat within and outside of your body, while using different hand gestures (mudras) through all movements (asanas). Let your body open up into all directions. This yoga flow brings joy into both body and mind and helps to reconnect with your most powerful source; yourself.

12:30-13:30

Flight club – Armbalance workshop / Simona Duraková (SK)

Learn how to stand on anything other than your feet with grace, strength and confidence!
In this playful workshop, we will explore various arm balances and inversions, while learning how to keep our wrists and shoulders healthy by using strength of our forearm, abdominal and back muscles.
Suitable for all levels of practitioners.
In SVK language.

14:00-15:00

Rocket yoga / Lisa Marie

Developed by Larry Schultz in San Francisco, The Rocket is known for being fun, fast, and encouraging students to lift up and fly. Rocket yoga encourages the practitioner to let go of fear and embrace the fact that you are stronger than you think you are.
Expect lots of arm balances, inversions and prepare to float your practice to the next level. 
The Rocket Yoga sequences are a series of postures based on a modification of the traditional Ashtanga Vinyasa Yoga primary and intermediate series. This allows the Ashtanga Vinyasa yoga method to be accessible to everyone who is willing to try.
This class is accessible to all levels and especially those who want a challenge in their practice. We will work with all levels of experience to make the class appropiate for each and every one of you. The Rocket is a high-energy class that leaves the body charged with energy. 

16:45-17:45

Work hard, Play hard / Martin Frank

We grow through the challenges. Join my class so we can grow together. Chaturanga will become your best friend, and handstand will be a great place to rest. This class is for everyone. You will get out of your comfort zone, but it is always up to you how far you want to go.

18:00-18:15

Vyhlášení tomboly

18:30-19:30

Sunset Yoga Party w. DJ / Klára Pokorná

Jak udělat z lekce jógy pořádnou letní párty? Nevíte? Doražte na závěrečnou lekci s Klárou a ta vám to ukáže.
Letní yogagang párty s nadupaným DJ setem může začít…

WINTER GARDEN

07:15-08:15

Ashtanga / Dominika Mertlová

Ashtanga jóga se tradičně vyučuje ve stylu Mysore, který během lekce okusíme. Naučíme se  a vytvoříme své jógové denní minimum pro každodenní praxi. Odcvičíme i další ásany patřící do první série ashtanga jógy zváne jóga chikitsa nebo-li jógová terapie. Celou lekci zakončíme relaxací a harmonizující pranajámou.

08:30-09:30

Slow Flow / Maisha Yael

Energise your entire body and mind with a balanced play of holding on and letting go. Slow flow allows you to focus on each asana while maintaining the link between breath, movement and alignment. This means it is not only ideal for beginners to create their first experiences with a moving meditation but also for advanced students to maintain a mindful practice.
Slow flow Vinyasa is a wonderful way to connect your body and mind while discovering and overcoming your personal limitations.

09:45-10:45

WG: Awake Your Senses / Daniela Baci Bacíková

Vinyasa flow, sound healing #baciyoga playlist a vůně, která probudí vaše smysly. Propojíme aromaterapii s jógovou praxí. Představte si nádherný prostor, příjemnou vůni, relaxaci a čas, který si vyhradíte jen sami pro sebe. Čas nebude existovat, budeme přítomni nejen v prostoru, ale ve svém těle, mysli a srdci.

… a možná dojde i na afrodiziaka.

11:15 – 12:15

Why do we have pain?! / Jakub Kmeťko

Dnešní svět je o tom zvládat stres a dosáhnout úspěchu zatímco usilujeme o svobodu. Bolest je výsledkem stresu a je součástí našeho života. Nemůžeme ji ignorovat, ale zároveň ne vždy ji můžeme vyléčit prášky. Léčení bolesti je umění zvládat stres.

Přijďte si poslechnout na toto téma víc od Jakuba, který spolupracuje s našimi olympioniky, si pro vás tentokrát připravil zase trochu jiný workshop.

12:30-13:30

How to hack your body / Martin Frank (workshop)

We live in a constantly changing environment. Everything is getting faster, but our body and brain haven’t changed for thousands of years. It is not like buying a new phone every year. We can’t change our hardware – our body, but we can use tools to live, even in this crazy era, happy, productive, and enjoyable life. I want to share with you my hacks that I have found, and that works for me to be more productive, feel better, and have more energy.

13:45

Meditation in soft movement / Susan Kind (GER)

If your mind wanders, your breath knows the answer.
Our breath can become the best guide on our yoga journey towards finding truth, our true nature; helps to calm down the mind and to unlock the full potential within us. Experience in this workshop how different meditation techniques supported by your slow and steady breath, can guide you through your physical yoga practice and allow to let your body settle deeper. 

15:00-16:00

Dance yoga / Betti Rompos

Naše tělo je s hudbou propojeno těmi nejhlubšími instinkty. Pocit, potřeba, touha po rytmu je zakořeněna v našich základních elementech. Tanec na hudbu neznamená řídit se striktními pravidly valčíku. Je to uvolnění našeho těla, naší mysli. Nechte se vést hudbou samotnou, následovat bude pohyb vašeho těla. A další pohyb naváže na další pohyb. A ano, už tančíte. V józe posloucháme rytmus a melodii našeho dechu. Spojení nádechu a výdechu a propojení tohoto rytmu s ásanami. Nejsme vlastně všichni tanečníci na jógamatkách?

Nejdřív se naladíte na rytmus svého dechu, potom na rytmus hudby, naučíte se krátkou choreografii a zažijete jógu tak trochu jinak.

Co potřebujete? Pohodlné oblečení. Co nepotřebujete? Zkušenost s tancem  🙂

 

15:15-16:15

Strength for yogis / Jakub Kmeťko

Yoga is the art of movement and ultimate in protecting our body from tension and pain. We need to be in control of our body as we get into more stressful situations in life or difficult movement patterns.
Learn basic movements like pulling, hanging or carrying to improve your strength to be a painfree yogi.

16:15-17:15

Yin Yoga / Elena Kormanovskaya

Our bodies collect our stories. All that happened to us from our childhood has its own reflection in our joints, connective tissue, our posture and the way how we move. All that happened to us define not only our physical body but also the way how we think and the way how we react in everyday life, define our deeds and create the patterns for the future. Sometime good one sometimes even destructive. On this Special Summer Deep Yin Yoga class, we will go through a sequence of long-held passive yin yoga poses to relax our body and relieve the muscle and also mind tension. To observe and accept our reactions and feelings and in the end to unleash and manifest our deepest infinite potential of love and happiness.   

GARDEN

08:45-09:45

Morning run & outdoor workout / Tereza Dell

Pohyb je pro můj život nezbytný jako voda a vzduch.

Rychlost na sjezdových lyžích, hravost na snowboardu, kondice na běžkách a při běhu, variabilita na horském kole, volnost při pěších toulkách horami, to je pohyb, který miluji.

Závodně jsem se ale věnovala gymnastice a později street dance a převážnou většinu času jsem trávila v tělocvičně, a proto jsem postupně čím dál tím víc vyhledávala pohyb venku, čímž se zrodil Outdoor fitness.

Svět je pro mě jedna velká tělocvična, proto na svých lekcích využívám toho, co je zrovna k dispozici na trase. Každá lekce je zcela originální, protože nápady na cvičení vychází nejen z toho, jaké pomůcky nám příroda cestou nabídne, ale i z nálady mých klientů, momentální atmosféry a počasí.

Outdoor fitness je intervalový trénink probíhající venku v přírodě propojující vytrvalostní, funkční, silový, dynamický a obratnostní trénink mísící se s emocemi vyplývajícími z pohybu na čerstvém vzduchu.

10:00-11:00

Elevate your mind / Meditation / Adéla Porubská

Staying still and meditate is often more difficult than moving. Yet slowing down is something our mind needs these days. Listen to your breath, listen to your heartbeat, let your mind wander only through the present moment. Have no expectations, just desire to explore what’s inside you.

11:30-12:30

Gymnastics for Everyone / Daja Pokorná

Baví vás poznávat nové věci, chcete se dozvědět a hlavně si vyzkoušet, jak trenují gymnastky? Díky Summer Yoga Day máte jediněčnou příležitost nakouknout do světa gymnastiky a zažít takový trénink na vlastní kůži. Vyzkoušíte si nové druhy pohybů, strechingu, ale i posilovaní.

13:00-14:00

Talk: Self love & Self care / Péťa Albrechtová

Pojďme si popovídat o tom, co se stane když začneme následovat srdce. Je opravdu sebepřijetí a kladný vztah k sobě samému podstatou života? Co je klíčem ke svobodnému bytí a jak se naučit lépe vnímat svoje pocity, přání a emoce? Ukážeme si několik tipů, jak přirozeně pěstovat sebelásku každý den.
Abychom náš společný čas strávili s lehkostí a otevřeností, zpříjemníme si začátek krátkou meditací doprovázenou směsí éterických olejů na podporu srdeční čakry. Dopřejte si po jógové ranní praxi trocha klábosení o životě.

14:45-15:45

Surf trénink / Míša

Salt training method is designed for all types of surfers and boardriders who want to improve their performance. Salt classes combine various methods of training in a fun and casual environment. This training improves your endurance, strength, flexibility, coordination and core stability to build a strong foundation and get full body results.

 

VSTUPY

All Day Pass 950,-

Good Deal For Three 550,-

Drop in 300,-

Kde?

Vila Barrandov

Barrandovská 155/15

Barrandov, Praha 5 

Všechny lekce a workshopy budou probíhat ve vile na Barrandově, tedy mimo studio Yoga Movement.

 

PARTNEŘI

Rezervovat

Fountain Edition – The One & Only

Jestli jste si mysleli, že po cvičení jógy na střeše Lucerny, v prostorách baroktního sálu na Malé straně a v neposlední řadě v krásné funkcionalistické vile na Barrandově, vás už nemůžeme s ničím překvapit. OPAK JE PRAVDOU. Představujeme vám další místo ze série Yoga&Special places – THE ONE AND ONLY PLACE, kterým je okouzlující Křižíkova fontána.

A ano budeme cvičit přímo ve fontáně.

Těšíme se na Vás!

YSP girls

SCHEDULE

5.30 – 7.00

Sunrise Yoga in Singing Fountain & live music ‪/ Adéla Porubská

Vzpomenete si, kdy jste naposledy viděli ranní rozbřesk a vnímali ho naplno? Na tuto lekci se určitě vyplatí si přivstat. 
Celá lekce bude plynout v jemném ranním tempu, abyste mohli načerpat atmosféru tohoto krásného místa, užít si zpívající fontánu i živou hudbu.

7.15 – 8.15

Selflove Flow / Maisha Yael Rindle

Start this amazing day with a mindful vinyasa class and learn more about the practice of self love. 
So what is self love?
when talking about self love we’re not talking about being selfish. Self love is self-worth; self respect. Because when we respect ourselves we can create a deeper understanding and respect towards the world around us.
This class will be all about a healthy relationship between the outer world and your inner self, confidence boosting asanas and simply good times on the mat. 

8:00 – 9.00

Run & Fun/ Tereza Dell

Na této lekci si běh opravdu užijete. Zjistíte, že běhání může být zábava a že každý může s běháním začít kdykoliv a kdekoliv bez bolesti a s úsměvem na tváři.

Kromě průpravných běžeckých cviční se můžete těšit na běžeckou abecedu a spoustu dalších prvků, kterými uchopíte běh trochu jinak. 

8:30 – 9.45

Essence Therapy for Body & Mind/ Daniela Baci‬ ‪Bacíková

Spojení těla, mysli a omamných esencí – dokonalá souhra tří elementů, které probudí vaše smysly.

Pojďte společně s naší Baci načerpat novou energie, sílu a štěstí, které vás bude provázet nejen celým dnem na #ysp.

10.00-11.00

Art of Movement / Klára Pokorná & Martin Frank ‪

We all are movers , our body is build up to move, not to sit on the chair or in the car. That’s why we struggle with lower back pain or headache. Through animal locomotion, mobility and fascia exercises we will get back all the range of motion of your joints and fascia, which will help you to prevent or heal the injuries, release pain and stiffness. Are you ready to awake your inner animal?

10.30-11.30

Strong Vinyasa for Sexy Body / Simona Stanton ‪

11.00 – 12.30

Cooking class with Mikyna /Workshop‬ ‪

12.45 – 14:15

Acro yoga / Katka Burešová‬

Pojďte s námi zjistit, jak báječné je překonávat výzvy ve dvou a více lidech. Pojďte s námi objevit, že zvládnete mnohem víc, než jste si kdy dokázali představit. Pojďte s námi létat.
 
Už jste někdy acro jógu zkoušeli, ale nemáte moc času trénovat, tak se vám to už trochu vypařilo? Acro jógu zkoušíte občas z videií, ale některých prvků se bojíte, nebo nevíte jak na ně? Ještě nikdy jste acro jógu nezkoušeli, ale máte chuť zjisti jaké to je, bezpečně si zalétat? Pak je tohle workshop pro vás!
 
3 hodiny partnerské jógy pro začátečníky i ty, co již acro jógu někdy zkoušeli Nepotřebujete ani parťáka, ani předchozí zkušenosti, přijďte to vyzkoušet!
 
Workshop bude vhodný i pro ty, kteří nebyli na žádném acro workshopu – jako vždycky projedeme i základy. Acro jóga vychází z prvků jógy, z dynamiky akrobacie a přidává i špetku pečující thajské masáže. Díky tomu buduje sílu, ale i důvěru, zlepšuje koordinaci a schopnost spolupráce i komunikace. Ale hlavně je hravá. Nemusíte se bát žádných velkých složitostí nebo toho, že jste jógu nikdy nezkoušeli. Není třeba ani předchozí zkušenost, ani partner. Stačí přijít jen s dobrou náladou a chutí zkusit něco nového.
 
Workshop je určen především úplným začátečníkům, ale i mírně pokročilí se nudit nebudou.
 
Acro jóga vás bude bavit. Nebojte se a přijďte zkusit létat!

‪13.15 – 14:15

It’s all about Vinyasa / Dominika Červinková ‪

Vinyasa je dynamickým prvkem jógy. Jde o spojení dechu a pohybu. A my jako praktikanti jógy bychom se měli snažit provádět toto spojení velmi precizně. A.G. Mohan její důležitost vysvětluje ve své knize Yoga Therapy takto: Abychom ozdravili tělo potřebujeme dělat krátké výdrže v ásanách a během naší praxe vytvářet teplo. Tedy praktikovat vinyasu ve spojení se správným dechem

It’s really all about Vinyasa. Dech je průvodcem naším jógovým cvičením a zároveň také velkým pomocníkem, který dovede při jeho správném toku velmi odlehčit i v těžkých ásanách. A v tomto duchu se povede naše společná hodina na #YSP

‪14.30 – 16:00

 Water mandala flow & Yoga Nidra / Arianna ‬Santucci ‪

15:45 -16:45

Calisthenics / Petr Skokan

Základy kalisteniky s Petrem. 

16:15 -17:15

Ballet Movement Flow‪ / Helena Bártlová

Zažijte atmosféru pravého tanečního tréninku. Vysoce energetická a dynamická hodina, která integruje prvky baletu, tance a strečinku. Prostřednictvím krátkých choreografií na hudbu zlepšíte svou flexibilitu, koordinaci, sílu, vytrvalost a získáte větší pohybovou eleganci a noblesu.

Hodina je určena pro všechny nehledě na jejich taneční zkušenosti.  Inspirativní hudba dotváří atmosféru celé lekce, která trvá 60 minut.

Přijď si to užít!

17:30-18:45

How to take great IG pictures / Photography Workshop / Martin Frank ‬ ‪

19.00

Tombola & Welcome Drink‬ ‪

19.30 – 21.30

YSP Special Sunset Yoga in Singing Fountain with live music and light show / Klára Pokorná

Již tradičně zakončí celý den svou lekcí Klára Pokorná. Ta si na pomoc přizve nejen západ slunce, ale také živou hudbu a vodu Křižíkovy fontány. Její 2h ultimate yoga experience lekci si nesmíte nechat uniknout. Lekce je určená pro začátečníky i pokročilé a provede vás vinyasou i uklidňující meditací, tak, aby každý načerpal sílu onoho místa a domů odcházel s blaženým pocitem.

 

All Day Pass / 950 Kč

Drop In / 300 Kč

Good Deal for Three / 650 Kč

Sunset Drop In / 400 Kč

All Day Pass platí na všechny lekce a workshopy včetně Sunset lekce.

Akce proběhne za každého počasí. 

Rezervovat

JUST ONE / AUTUMN EDITION

Podzimní edice úspěšného projektu je tady. Tentokrát nás kroky zavedou do krásného barokního paláce, který se nachází na Karlově ulici, kousek od Karlova mostu, do jednoho z nejkrásnějších tanečních sálů protkaného historií a slavnými jmény. Po Mozartovi se na historických prknech projdou a zacvičí si jogíni a jogínky.

VYPRODÁNO!

Autumn edition | Just one

KDY? 4.11. 2019 / 18.30 – 20.30

KDE? Colloredo-Mansfeldský palác

Dvouhodinová lekce Klárky Pokorné. Klára provede všechny účastníky dvouhodinovou lekcí od meditace, až po intenzivní Vinyasu.

CENA

EARLY BIRD 550,- Kč do 31.10.2019

JUST ONE 600,- do 3.11. 2019

DROP IN ON THE SPOT 650,-

Rezervovat

XMAS YSP 7.12. 2019

Vánoční edice Yoga&Special Places je tady! Věrni tradici zavítáme do krásných prostor Kaiserštejnského paláce na Malostranském náměstí. Tentokrát se ale ocitneme ve dvou sálech najednou. Přijďte si užít předvánoční atmosféru tohoto místa a podívat se do domu, který obývaly slavné operní pěvkyně a v přenádherných sálech zkoušela svá pěvecká sóla Ema Destinová.

Celý den bude mít opět charitativní podtext. I letos na Vánoce podpoříme organizaci RWTTC, jejímž cílem je zvýšení viditelnosti a povědomí o osobách se speciálními a komplexními potřebami a pomoc s jejich integrací do činností každodenního života. V loňském roce jsme díky vám mohli malé Elišce pořídit speciální sportovní vozík, díky kterému se letos v září mohla zúčastnit závodu RunCzech, což byl pro ni neskutečný zážitek a radost. Vozíček jí i její rodině pomáhá každý den, díky vám mohou s Eliškou na výlety do lesa i do terénu, kam se s tím obyčejným jen těžko dostanou. Letos máme podobný cíl. Tak co, pomůžete s námi i teď?

Tombola startuje již tradičně v 18.00. Před závěrečnou lekcí jógy!

ROZVRH LEKCÍ & WORKSHOPŮ

MAIN ROOM

7:00 – 8:30 – Slow Rise – Míša Losenická

Dynamické plynutí na sebe vzájemně navazujících pozic v rytmu našeho dechu. Cílem je protáhnout, posílit a uvolnit tělo a pozitivně naladit naší mysl na celý den. Během lekce je kladen důraz na uvědomění si vlastního dechu a také na závěrečnu relaxaci.

8:45 – 9:45 – Talking about Flexibility and Yoga Injures / Klára Pokorná

10:00 -11:30 – Movement Flow / Adéla Porubská

,Signature‘ lekce Yoga Movement, při které propojíme lehkost jógy a nejnovějšími trendy v oblasti pohybu. Zapomeňte na klasické Vinyasa flow, překvapte své tělo a odcházejte s čistou myslí.

11:45 – 13:00 – Detox flow / Simona Duráková

13:15 -14:15 – Dynamic and Power / What we miss in our daily life / Martin Frank

Dynamika a síla je základ pro zdravé a dobře fungující tělo. V dnešní době nám často tyto dva aspekty chybí, a tak se v této lekci zaměříme na budování síly, flexibility a dynamiky.

14:30 – 15:30 – Sound and Candle Light Ceremony / Klára Pokorná, Adéla Porubská & Veronika Boulterová

Ceremonie za doprovodu živých nástrojů a svíček. Ceremonie, při níž se ponoříte hluboko do svého nitra a najdete svá nejtajnější přání. Protože ta jsou vždycky skrytá.

15:45 – 17:15 – FUNktional Flow / Simona Duráková SK

18:00 – 18:30 – Tombola 

18:30 – 20:00 – Xmas Gang / Klára Pokorná

EMA ROOM

8:15 – 9:15 – Slow Down Christmas  – (Pranayama and Slow Flow) / Dominika Červenková

9:30 – 11:00 – Grounding Hatha / Kristina Lebedeva

Your intention to practice yoga is not accidental and it is already half of success on the way. This class will introduce you to basic asanas, breathing practices and concentration techniques. You will be able to gain a solid base for understanding the world of yoga through the initial tools of working with your body and mind. This soft practice will allow you to gain energy and dive inside yourself. Learn to listen to yourself. See the way you truly are. The class is suitable for beginners and intermediate level practitioners.

11:15 – 12:30  – Intro to Yoga  / Dominika Červenková)

12:45 – 14:00 – Flip Your Fears / Helena Jakoubě

‘The idea of being upside down scares me  
and stops me from practicing handstands.’

If the above quote applies to you, this class is for YOU! There are no magician’s tricks. Instead, we will go through several areas which are the most common handstand fear causes. You will learn why it’s important to understand your fear and how to further work with it. Come to this workshop-like class and get closer to your handstand dream!

14:15 -15:15 – Health, Strength & Happiness  / Mark Abercromby

15:30 – 16:45 – Yoga & Aromatherapy / Treat Your Body & Soul / Katka Dymáková

Klidná hodina v místnosti provoněné esenciálními oleji zaměřená na hluboké protažení a otevření hrudníku a ramen, uvolnění kyčlí a posílení středu těla. Cílem hodiny je vnímání svého těla skrze asánu, uvědomění si a přijetí svých pocitů a zklidnění mysli.

17:00 – 18:00 – Hack Your Sleep – Martin Frank

WORKSHOPY 1

7.45 – 9.00 Sunrise Run to the Castle & Yoga for Runners (Tereza Dell & Adéla Porubská)

Jedinečné probuzení jedním z nejpřirozenějších pohybů v předvánoční  Praze.
Po doběhnutí vás čeká harmonizující jóga strečink, příjemný pocit z pohybu, ale především radost z toho, že jste měli možnost udělat něco pro dobrou věc. 🖤

11.30 – 12.30 – Face Yoga – Lucie Podlucká

Už jste slyšeli o tajemství, jak nestárnout? 
Ne, není to žádný zázračný krém, ani čaj, či chirurgický zákrok. Stačí face yoga! Možná vám přijde zvláštní, že i naše tvář potřebuje cvičení, natož yogu, ale existuje stále více
důkazů, že ano.

12.45 – 13.45 – Non Toxic Cosmetics – Byssine

K józe nedomyslitelně patří i péče o tělo. Na tomto workshopu se dozvíte, proč je dobré se některým složením v kosmetice vyhýbat a jak se v produktech nejlépe orientovat.

14.00 – 15.00 – How to be Authentic – Petra Albrechtová 

Autenticita je slovo, které je v poslední době hodně zmiňované, ale co to opravdu znamená? Autenticita nám pomáhá naslouchat našemu vnitřnímu hlasu. A právě díky poznání sebe sama, můžeme vést spokojenější a zdravější život. Na workshopu bude prostor popovídat si o tom, jak být sám sebou a proč na tom záleží. Jak autenticita souvisí s jógou? Nebo proč je ve světě plném sociálních medií těžké zůstat věrný našemu pravému já?Společně si vyzkoušíme krátké psychologické cvičení, které nám může odkrýt na co bychom se mohli v našem životě více zaměřit. 

WORKSHOPY 2

10:00 – 11:00 Self-acceptance & Yoga – Talk Teri Hodanová 

13.15. – 14.15 – Why do we have lower back pain – Simona Duráková

Proč nás v běžném životě tak často bolí záda a jak této bolesti předejít. O tom bude mluvit naše skvělá Simona ze Slovenska.

15.30 – 16.30 – Handstand Assist – Helena Jakoubě & Martin Frank

LEARN HOW TO ASSIST YOUR FRIEND IN THE HANDSTAND
(Workshop)

Using the wall in handstand practice is stopping you from falling but also from making any further progress. The wall won’t give you any feedback. Now it’s time to move to open space and replace the wall by someone who knows how to assist. All great handstanders are also great spotters. This workshop is about teaching you how to assist in the handstand. Later, you can teach your friends all the magic so they’ll be able to assist YOU! It’ll still keep you safe while allowing you to gain more confidence and make incredible handstand progress.

Doing handstands in two is always more fun. But if you don’t have a handstanding buddy yet, no worries, this workshop doesn’t require to come in pairs.

⚡️EARLY BIRD PRICE – registrace do 17. listopadu 2019
⚡️All day pass: 1.100 CZK

*early bird cena se vztahuje pouze na all day pass

STANDARTNÍ CENA – registrace po 17. listopadu 2019
All day pass: 1.250 CZK
Good Deal for Three : 750 CZK
Drop in: 350 CZK

REGISTRACE:
info@yogamovement.cz

STORNO PODMÍNKY: V případě neúčasti z jakéhokoli důvodu (i zdravotního) činí storno poplatek 100% celkové částky.

Těšíme se moc!
YSP girls

Partneři akce Love Beauty and Planet UKI

Rezervovat

Start NOW. / 1.2. 2020

1.2. 2020

LOBKOWICZKÝ PALÁC, PRAŽSKÝ HRAD

Hoďte všechna novoroční předsevzetí za hlavu a začněte teď. S jógou. Rovnou na Pražském hradě.

Tuto lokalitu se nenechte ujít. Čeká vás nádherný historický prostor s výhledem na celou Prahu.

Jako vždy touto akcí podpoříte dobrou věc. Tentokrát půjde výtěžek na Sbírky Lobkowiczkého paláce.

LINE UP

CÍSAŘSKÝ SÁL

10:00 – 11:30

M V M N T / Movement Flow

Adéla Porubská / Yoga Class

Singature class by Adéla. Flow through creative sequence and be the first one to practice yoga in Lobkowicz palace.

11:45 – 13:00

Start Now. / Discover the Power of Yoga

Klára Pokorná & Adéla Porubská / Yoga class

Yoga is for everyone no matter whether you are flexible, not flexible, whether you do any sports or not. Learn the foundation and find out why yoga is good for you.

13:15 -14:15

RITUALS AROMA FLOW

Daniela Bacíková / Yoga Class

Yoga, essence & candles goes well together. Vinyasa flow in an amazing Lobkowicz palace with a view to Prague with THE RITUAL OF AYURVEDA essence.

14:30 – 15:45

Better, faster, healthier and happier – Body hacks in your daily life / Martin Frank / WORKSHOP

Life is sometimes hectic, and we often forget about the essential thing – ourselves. I will share with you how to hack your day like a pro so you can have a happier and healthier life. You will be surprised how small changes can become game-changers for your life.

16:00 – Tombola

16: 15 – 18:00

YOGAGANG

Klára Pokorná / Yoga Class

Singnature flow. Get ready for creative, fun & challenging sequence.

KONCERTNÍ SÁL

11.00 – 12.00

SPRING BODY DETOX

TALK by Ecce Vita

Learn about beneficial things that can help your body in the natural & healthy way.

14:30 -16:00

HANDSTAND IS A GOOD TEACHER

Helena Jakoubě / WORKSHOP

Practicing handstands is beneficial for your body and also for your mind. Come and learn how to do a handstand. In return, your handstand can teach you patience, endurance or how to face your fears which you may find useful in your everyday life. This workshop is suitable for beginners.

ROKOKOVÝ SÁL

12:15 -13:30

How to keep your resolutions & how yoga can help you with reaching your goals?

Martin Frank / TALK

2018 This year will be different..
2019 This year will be different..

Maybe you are stuck; maybe you want to change, maybe you want to grow, maybe you want something else. That is great. My talk will be about transformation to your better self. How to change patterns and fulfill your potential.

13:45 -14:45

What style of yoga I should choose?

TALK by Adéla Porubská, Teri Hodanová & Yoga Movement Teachers

Confused with all the yoga styles? Q & A about Yoga – how to find the perfect style for yourself and how to not get lost.

15:00 – 16:00

Workshop of Happiness!

Šárka Robinson Pomahačová / DEGUSTACE

Chocolate can make everybody happy right? Chocolate tasting workshop is must then!

BALKÓNOVÝ SÁL

11:00-12:00

Core for Life

Mark Abercromby / Workout Class

Strong core is fundamental for all movements and sports, but how to train it right and efficiently is always a question. Mark Abercromby has great background in fitness, calisthenics and yoga and he will give you the best recipe for your abs.

12.15 – 13.00

Basics of Nutrition

Markéta Gajdošová / Talk

How to start and never have to start again with healthy eating.

HUDEBNÍ SÁL

13:15-14:15

Yoga as a Part of Your Training / Klára Pokorná

Yoga is a great companion if you are pro or a fan of other sports. Do love to run? Crossfit? Weightlift? Swim? Learn how you can incorporate yoga sequence to your training routine and learn how to build your own signature one.

CENA

All day pass: 1.250 CZK
Good Deal for Three : 750 CZK
Drop in: 350 CZK

Možnost zakoupení vstupu na místě.

DŮLEŽITÉ INFORMACE

  • Jógamatky s sebou. Na místě nebudou k zapůjčení.
  • Zakoupené vstupy nelze vrátit z jakéhokoliv důvodu.
  • Yoga & Special Places je akce, která se pokaždé koná na jiném místě a každý prostor ma jiné zázemí. Na místě se snažíme vždy zajistit prostor pro odložení věcí, ale zázemí s uzamčenou šatnou a sprchami na místě nejsou.
  • V prostorech Lobkowiczkého paláce nelze zajistit občerstvení, domluvili jsme pro vás ale speciální cenu v místní kavárně. / Lobkowicz Palace Cafe

Partneři akce

Rezervovat

YOGA, LIVE DJ & POP UP DINNER in Artisème Garden

“The end-of-summer winds make people restless.” — Sebastian Faulks

27.8. 2020 18:30 – 22:00

Poslední akce letní sezóny v krásné Artiseme zahradě. Tentokrát jsme pro vás nakombinovali jógu, live DJ a skvělou večeři, abyste si mohli pořádně užít atmosféru této zahrady, na kterou se nás pořád všichni ptáte.

Co vás čeká? 

18.30 – 20.00 DELICIOUS YOGA / Yoga w. DJ Herby & Adéla Porubská 

20.00 – 22.00 DYNAMIC DINNER / Aperitiv & Pop up dinner by Martin Blum. Celé menu je inspirováno jihovýchodní Asií. 

A protože je konec sezóny, připravili jsme pro vás také naturální česká vína. Anebo březovou Euforia mízu pro ty, co si chtějí užít skleničku zdravého drinku. 

Celým večerem vás provede skvělý DJ Herby v rytmu hip hop. 

YOGA s Adél Porubskou

Lekcí vás provede Adél, zakladatelka Yoga Movement. Čeká vás plynulá, kreativní flow, kde prozkoumáte svou sílu, flexibilitu i balanc. Věnujte těchto 90minut sami sobě a pak si za odměnu užijte večeři od skvělého Martina. 

DINNER by Martin Blum 

Když vidíte Martina vařit, pohltí vás nejenom jeho skvělé jídlo, ale hlavně jiskra v očích a nadšení, se kterým vaří. A jeho jídla určitě nepatří ke klasikám, neustále objevuje nové chutě a kombinace, takže se vždycky těšíte, čím vás překvapí. Martin je také v týmu Taste of Prague, které určitě všichni dobře znáte. 

MUSIC by DJ Herby 

S djingem začal v roce 2004. Soustředí se převážně na Reggae-Dancehall a Hip Hop music. Od roku 2016 působí jako dvorní Dj českého rapové interpreta Resta z Ty Nikdy Label. Jeho talent a hudební rozsah si máte možnost poslechnout při této speciální příležitosti. 

early bird cena 790,- do 7.8.

cena od 7.8. 890,-

Kapacita je omezená, proto si rezervujte své místo na info@yogamovement.cz

Rezervovat

retreat. na Kouzelné samotě SOLD OUT

be free. be present. let go.

Srdečně vás zveme na jarní jógový pobyt plný květů, esencí a dobrého jídla.

Udělejte si chvilku pro sebe v podobě času stráveného v krásném prostředí Kouzelné Samoty, vítěze Amazing Places 2019.

Spojení autentického místa v přírodě, jógy a aromaterapie je to pravé, jak si užít jarní období s jedinečnou atmosférou.

Tento retreat jsme vytvořili tak, abyste si ho mohli užít plnými doušky, proto jsme omezili kapacitu pouze na 13 míst.

Těšit se můžete na lekce jógy v zimní zahradě, které si pro Vás připraví zakladatelka studia Yoga Movement Adéla Porubská a naše skvělá Daniela Bacíková neboli Baci. Pobyt se ponese v duchu esenciálních olejů a jarních květinových rituálů.

Celý víkend se o vás bude také starat Veronika Hlaváčková, která vykouzlí spoustu dobrého jídla.

REZERVUJTE SI SVÉ MÍSTO JEŠTĚ DNES NA INFO@YOGAMOVEMENT.CZ

Rezervovat

Workshopy

Rok 2021 dvdjvnlsdvn

Rezervovat

Kurzy

^