Akce

retreat.

23.10.2020-25.10.2020

be free. be present. let go.

Srdečně vás zveme na podzimní jógový pobyt plný květů, esencí a dobrého jídla.

Udělejte si chvilku pro sebe v podobě času stráveného v krásném prostředí Kouzelné Samoty, vítěze Amazing Places 2019.

Spojení autentického místa v přírodě, jógy a aromaterapie je to pravé, jak si užít podzimní období s jedinečnou atmosférou.

Tento retreat jsme vytvořili tak, abyste si ho mohli užít plnými doušky, proto jsme omezili kapacitu pouze na 12 míst.

Těšit se můžete na lekce jógy v zimní zahradě, které si pro Vás připraví zakladatelka studia Yoga Movement Adéla Porubská a naše skvělá Daniela Bacíková neboli Baci. Pobyt se ponese v duchu esenciálních olejů a podzimních rituálů.

Celý víkend se o vás bude také starat Veronika Hlaváčková, která vykouzlí spoustu dobrého jídla.

REZERVUJTE SI SVÉ MÍSTO JEŠTĚ DNES NA INFO@YOGAMOVEMENT.CZ

Rezervovat

Workshopy

CESTA K HARMONII SKRZE 5 ELEMENTŮ JIN JÓGY

neděle 27.9. 2020 15:30 – 17:30

Přijďte se po létě naladit s Martinou na klidnější vlnu, a zároveň se dozvědět víc o teorii Jin jógové praxe a jak jejím praktikováním můžeme dosáhnout fyzické i duševní harmonii.

Dřevo. Oheň. Země. Kov. Voda.Jaro. Léto. Pozdní Léto. Podzim. Zima. Vztek. Radost. Obava. Smutek. Hrůza. Játra. Srdce. Slezina. Plíce. Ledviny.Jak spolu všechny tyto pojmy souvisejí? Co má společného roční období s našimi orgány a emocemi? A co má společného naše jin jógová praxe s tím vším? 
Jin jóga má svůj původ v taoistických praktikách staré Číny. Je proto velmi ovlivněna moudrostí Tradiční Čínské Medicíny a její teorií Pěti Elementů. Tato teorie vysvětluje složité souvislosti mezi jednotlivými procesy, které se odehrávají v našem lidském těle, ale také jak jsou procesy přírody integrované s různými dimenzemi naší lidské existence. Všechno souvisí se vším. 
Workshop začneme úvodní meditací, která nám pomůže naladit všechny naše smysly na přítomný okamžik. Poté se zaměříme na trochu teorie Pěti Elementů, ale podíváme se i na strukturu našeho těla, abychom se dozvěděli kde přesně a jak Jin jóga působí na naše tělo. Po krátké přestávce už nás čeká dlouhá Jinová praxe zaměřená na harmonizaci všech pěti elementů v našem těle. Workshop zakončíme Jógou Nidrou, nebo-li Jógovým spánkem, pro absolutní relaxaci těla i mysli. 

Věřím, že po workshopu budete odcházet vyrovnanější, uvolněnější, lehčí. Těším se na vás. 

cena do 2.9. 590,- , od 2.9. 690,-

Svá místa si rezervujte na info@yogamovement.cz

Rezervovat

PODZIMNÍ VINYASOVÝ SPECIÁL s Brigitou

neděle 4.10. 2020 15:30 – 17:30

Přijďte si užít jógové odpoledne a přivítat společně podzim! Po rozlétaném létě se pokusíme naše tělo uzemnit a pomoci mu tak, aby změna ročního období nebyla takovým šokem.

Během těchto dvou hodin si zameditujeme, vědomě prohřejeme tělo 90 minutovou praxí a naší praxi zakončíme zpěvem mantry (zpěv není povinný) za doprovodu harmonia, samozřejmě nebude chybět trocha aromaterapie na naší závěrečnou relaxaci.

Lekce je vhodná pro mírně pokročilé jogíny. 

cena early bird do 10.9. 590,- / od 10.9. 690,-

Rezervujte si své místo na info@yogamovement.cz

Rezervovat

Vinyasa & Face Yoga Workshop

11. 10. 2020 15:30 – 18:00

Zveme Vás na krásný workshop, který propojí praxi vinyasa jógy s face jógou. Workshop povedou Kat Dymáková a Lucka Podlucká. 


Vinyasa Yoga

V prvním bloku workshopu se budeme věnovat vinyásové praxi, kde se naučíte jednoduchou sestavu jógových asán, kterou budete moct praktikovat kdykoli doma a postupně ji modifikovat. Naučíte se rychle a efektivně posílit a protáhnout celé tělo, nejvíce se zaměříme na posílení středu těla, hýždí a nohou. Budeme se věnovat také pranajámě – dýchání. Naučíte se ovládnout tři dechové techniky – dech ujjayi pro dynamickou praxi, kapala bhati pro posílení břišního svalstva a nadi shodhana pro zklidnění a lepší spánek. Ve druhém bloku se po krátké přestávce budeme věnovat Face Józe


Face Yoga

V druhém bloku workshopu se naučíte základní sestavu pro každodenní samostatné cvičení, kdy posílíte a protáhnete komplexně Váš obličej. Již po první lekci uvidíte zajímavé výsledky ve formě prokrvení a prozáření pleti. Dále se naučíte jemnou masáž obličeje, kterou si sami můžete provádět každý den a která má neuvěřitelné výsledky.

Zde je 6 překvapivých důvodů, proč může být obličejová jóga vynikajícím nástrojem proti stárnutí.

1. Je to levnější než kosmetická chirurgie a krémy

2. Může zpomalit proces stárnutí

3. Uvolňuje napětí

4. Tonizuje svaly obličeje a krku při zachovává uvolněný vzhled

5. Může pomoci eliminovat dvojitou bradu

6. Posílí vaše sebevědomí

Kat Dymáková – Jógu jsem si zamilovala v roce 2000 v Londýně, kde jsem žila. Od začátku jógu vnímám nejen jako pouhé cvičení těla, ale jako nástroj jak zklidnit mysl, vrátit se sama k sobě, jako cestu k vnitřní vyrovnanosti a spokojenosti. Studovala jsem na Fakultě humanitních studií UK, kde jsem se zaměřovala zejména na psychologii. V roce 2018 jsem si splnila svůj dávný sen a v indickém Rishikeshi jsem si své vzdělání „o člověku“ doplnila o východní učení a absolvovala kurz učitele jógy RYT 200 (Yoga Alliance). V Indii jsem také absolvovala kurz ajurvédské marma masáže. V současné době se účastním výcviku učitele jógy YTT 300 (Yoga Alliance). Vyučuji vinyásu, hatha jógu a jógu pro ženy po porodu. Ve svých hodinách ctím filosofii jógy, respektuji možnosti a pocity svých studentů, zaměřuji se na správné provedení jednotlivých ásan a propojení dechu, mysli a pohybu. 

Lucie Podlucká – Jóga si mě našla před více než patnácti lety a stala se neodmyslitelnou součástí mých dnů. Jógu chápu nejen jako tělesnou aktivitu, ale především životní nastavení. Před lety jsem absolvovala Kurz učitele jógy u České akademie jógy, kde jsem studovala tradiční jógu. Následovaly další tréninky v Indii, na Bali, ve Španělsku a Německu. Vzdělávání chápu jako nekonečnou paralelu mojí jógové cesty. Setkat se můžeme na lekcích hatha jógy, yin a vinyásy, ale také na pilates s reformery, jsem certifikovaný lektor pro SUP jógu (jóga na paddleboardech), mám kruz sportovního výživového poradenství. Věřím, že jóga dělá svět lepším 🙂

Cena workshopu 990,-

Rezervace na info@yogamovement.cz

Rezervovat

Yoga meets Gymnastics

15.11. 2020 15:00 – 18:00

Tento jedinečný koncept kombinuje vědomou práci s tělem v systému jógových asán a gymnastických prvků.

Cílem workshopu je posílení a protažení celého těla a práce na gymnastických cvicích bezpečným způsobem.

Co se na workshopu naučíte:
1. Vnímat a lépe ovládat své tělo, například zpevnit celé tělo v jeden moment
2. Správně dýchat při cvičení
3. Jak jít správně do stojky či mostu, jak na hvězdy a kotouly vpřed i vzad 
4. Efektivně odpočívat díky pranajámě (dechové technice) a vedené meditaci 
Rozhodně se nebudete nudit a překonáte nejednu výzvu 🙂

Struktura workshopu: Zahřátí a protažení, full body workout, zkoušení gymnastických prvků a nakonec pomalá jógová praxe s vedenou meditací, pranayamou a yoga nidrou. 
Workshop vedou Katka a Slávek.

Kateřina Dymáková je certifikovaná lektorka vinyasa a hatha jógy, které v současné době vede ve studiu Yoga Movement. Její jóga je hravá, klade důraz na propojení dechu s pohybem a správné provedení pozic.

Svjatoslav Solovjev do nedávné doby dělal přes 17 let  vrcholově sportovní gymnastiku, reprezentoval ČR na mezinárodních závodech včetně mistrovství světa a Evropy.  Po ukončení kariéry se věnuje práci trenéra a předává své získané mnohaleté zkušenosti.
Je certifikovaným trenérem.

Workshop je vhodný pro všechny stupně pokročilosti – i pro úplné začátečníky jak v józe, tak i gymnastice.

Cena workshopu 990,-

Rezervace na info@yogamovement.cz

Rezervovat

Hips & Hamstring Flexibility

1.11. 2020 16:00 – 18:00

Máte ztuhlé kyčle, zkrácené hamstringy, nebo chcete zvětšit vaše rozsahy? Tento workshop je určen všem, kteří jsou otevřeni novému způsobu pohybu!

Věděli jste, že existuje i jiný způsob jak efektivně a vědomě budovat svou flexibilitu než dlouhým (a někdy i nepříjemným a bolestivým) protahováním?

Tento workshop nebude pouze o protahování! Zvýšení flexibility nám možná pomůže k některým působivým fotkám na Instagramu, ale v našem každodenním životě ji příliš nevyužijeme. Hyper-flexibilita může být dokonce nežádoucí, protože nekontrolovaný hluboký pohyb do našich kloubů může ohrozit naše šlachy a vazy.

Klíčem k bezpečnému a celoživotnímu praktikování jógy je také posilování svalů. Během tohoto workshopu se naučíte, jak zapojit a posílit stabilizační svaly kolem kloubů, abyste zlepšili pohyblivost a flexibilitu.

Ukážeme si, jak na: 

  • Zlepšení flexibility pomocí možná náročných ale zábavných cviků.
  • Snížení rizika zranění bezpečnějšími technikami protahování.
  • Uvolnění napětí v kyčlích způsobené stresem.

Slyšeli jste o jednom z častých jógových zranění tvz. “yoga butt”? Na workshopu si řekneme, jak se tomuto zranění vyhnout a/nebo ho léčit.

Všechny techniky, které se naučíte, lze snadno aplikovat při každodenním cvičení jógy.

Přijďte prozkoumat Vaše tělo, zapotit se a užít si lekci!

Cena early bird do 30.9. 700,- / od 30.9. 800,-

Rezervace na info@yogamovement.cz

Rezervovat

Kurzy

ZÁKLADY JÓGY III

Kurz 14.9 – 26.10. 2020 / každé pondělí 17.00 – 18.30 / 6 lekcí

Jóga představuje velice systematický přístup, který vede od každodenního života k duchovnímu.

Je to cesta od těla k duši.

Abychom si vypěstovali povědomí o svém těle, je třeba porozumět pohybům svého těla, rovnováze, možnostem, koordinaci, pružnosti a jeho pevnosti.

Pro počáteční porozumění ásan platí určitá pravidla, o kterých si povíme. A naučíme se správně provádět několik základních ásan, které jsou vhodné pro každodenní využití.

Seznámíme se s vnějšími vrstvami svého těla, naučíme se své vlastní tělo navnímat a porozumět mu.

Naučíme se propojit své paže, dolní končetiny, prsty rukou a nohou, zápěstí, kotníky a lokty, kolena, ramena a kyčelní klouby, toto propojení povede hlouběji dovnitř. Zde začíná vnitřní cesta jógy.

Praxe jógy vede nesoustředěnou a roztříštěnou mysl do soustředěného a reflektivního stavu. Jako věda se zabývá zdravím  silou a ovládnutím těla stejně jako mysli. Je to i filosofie, která žáka připraví na dosažení rovnováhy a umožní mu čelit potížím života, smutkům a radostem s vyrovnaností.

Kurz povede Míla Kalousová.

Cena 1 600 ,- Kč

Rezervovat
^