Fotogalerie z akce

__________________________________________________________________________________________________________

Tentokrát přenášíme Yoga Movement Experience do úžasného Uhelného mlýnu. Na místo, kde se pojí industriální prvky a newyorský vibe s krásnou přírodou kolem. 

Připravili jsme pro vás celý den plný lekcí, workshopů & přednášek nejenom ze světa jógy, ale celého wellbeing. Čekají na vás Yoga Movement lektoři a jejich skvělé lekce a workshopy, přednášky na témata, která nás baví ve spojení nejenom s jógou, ale celkovým životním stylem. 

To všechno ve spojení s našimi skvělými partnery, kteří nás baví a s výborným jídlem. 

Kdy: 24.9. 2023
Kde: UHELNÝ MLÝN (Libčice nad Vltavou)

ALL DAY PASS

2 200,- Kč

Koupit All Day Pass

ONE CLASS PASS

590,- Kč

Koupit One Class Pass
New York Hall

Signature lekce s Adél, zakladatelkou Yoga Movement, která symbolicky zahájí celý YM Day. Těšit se můžete na 90minutovou kreativní flow, při které se ponoříte hluboko do své jógové praxe a která se dotkne vaší komfortní zóny tak, abyste zjistili, kdy se vaše tělo i mysl posouvají dál.

Vinjása a plutí z pozice do pozice na vlnách dechu. Společně si upevníme základy vinjása jógy, upravíme nejčastější pozice, natrénujeme dechovou techniku udžájí a naučíme se používat bandhy. Ukážeme si, jak z pozdravů tvořit svou vlastní kreativní flow. Tato lekce je určena nejen začátečníkům, ale všem, kteří cítí, že je vždy co zlepšovat.

Obraťte svou pozornost k sobě, k prožitku z pohybu a hlubokého dechu, hravosti, zvídavosti a úžasu nad inteligencí vlastního těla. Přijměte pozvání prozkoumat prostřednictvím pohybu svůj vnitřní svět a nalézt sílu ve vašem těle prostřednictvím jemnosti. Čeká Vás vinjásové plynutí na sebe vzájemně navazujících pozic jeden vědomý nádech a výdech za druhým. Meditace v pohybu pro posílení těla a pohlazení po duši. Součástí praxe bude část věnovaná podpoře lymfatického systému.

Wellbeing dnes: Jak poznat, co vám opravdu udělá dobře?

Panelová diskuze o aktuálních trendech ve světě duševního i tělesného zdraví. Jak rozpoznat, co je marketing a co je pro tělo a duši opravdu dobré? Co dnes znamená zdravý život? A jak ho vést udržitelně? Diskuze s odborníky z oborů výživy, jógy, pohybu a ostatních koutů wellbeingu.

Armbalance Flow s Piper-Lori Parker :: Připojte se k Piper a zúčastněte se lekce vinyasa flow s dynamickým a zábavným playlistem a několika oblíbenými písněmi. Očekávejte stabilní, náročný flow, který zahrnuje balancování, pozice ve stoje a pozdravy slunci pro všechny úrovně. V průběhu lekce se budou provádět balanční cviky na rukou a jako alternativy budou nabízeny modifikace. Hodina bude zakončena těžkou relaxací a jemnou meditací, která zážitek završí. Přineste si svůj nejlepší úsměv a pozitivní přístup!

Workshop stojek od zakladatele školy praguehandstand fungující od roku 2016. Jan Jirák je prvním člověkem v ČR, jež vystudoval zahraniční cirkusovou akademii s hlavním zaměřením na inverzní balanční disciplíny a vytvořil systém tréninku stojek pro každého. Nezávisle na věku a kondici si každý může přijít vyzkoušet obrátit svět vzhůru nohama a zlepšit tak svou koordinaci, sílu a mobilitu. Témata jako prevence zranění a přetížení, efektivní stoj na hlavě, stoj na rukách s dopomocí i bez ní, jak se naučit padat ze stojky, stojka na jedné ruce, press do stojky budou stěžejní naplní tohoto praktického semináře.

Připojte se k nám na1,5hodinový workshop jógy nidry, hluboce relaxační a meditační praxi, která vás přenese do stavu hluboké relaxace a sebepoznání. Tento workshop se koná v klidném a tichém prostředí a nabízí jedinečnou příležitost k omlazení mysli, těla i ducha.

Budete uvedeni do umění jógy nidry, známé také jako jógový spánek. Až budete pohodlně ležet na podložce, podepřeni příjemnými přikrývkami a podpěrami, vydáte se na cestu relaxace a sebepoznávání. Facilitátor vás jemně provede sérií řízených vizualizací, uvědomováním si dechu a skenováním těla, což vám umožní zažít stav hluboké relaxace a zvýšeného uvědomění.

Během semináře budete mít příležitost uvolnit fyzický, duševní a emocionální stres a zároveň získat nesmírné výhody jógy nidry. Bylo prokázáno, že tato praxe snižuje úzkost, zlepšuje kvalitu spánku, zvyšuje kreativitu a zlepšuje celkovou pohodu.

Před samotnou praxí jógy nidry budou předány podrobné informace o původu, přínosech a praxi jógy nidry, které umožní hlubší uvědomění během samotné praxe. Na konci tohoto semináře se budete cítit osvěžení a omlazení.

Pro účast na tomto workshopu nejsou nutné žádné předchozí zkušenosti s jógou nebo meditací. Vítáni jsou všichni, ať už jste začátečníci, nebo zkušení cvičenci, kteří hledají hlubší úroveň relaxace a sebepoznání.

Tak jako hlas odráží to, jak se cítíme ve svém těle — tak nos je koncem toho, co se v našem těle děje. Kombinací jógových pozic a vůní dopřejeme svému tělu přesně to, co potřebuje. Zvolnit, zpomalit, úplně se zastavit — nebo vybít přebytečnou energii? Jógová praxe se vždy odvíjí od toho, jak se zrovna cítíte v daný okamžik. ve svém těle. Díky prvkům aromaterapie, potěšíme nejen své fyzické tělo, ale i všechny smysly. Zavřete oči a zkuste si vybavit svou nejoblíbenější vůni. Usmíváte se? Přesně takovou silou mohou vůně působit na náš organismus. Lekce je vedená formou Vinyasy.

Healing Zone

Welcome to our 30-minute meditation class, a rejuvenating experience designed to help you find peace and clarity in the midst of a busy world.

During the class, you will be introduced to a range of meditation practices. After you choose one, you will be encouraged to sit for a prolonged time to allow your awareness to deepen. Gentle guidance and support throughout the class will be offered helping you to find a comfortable seated position.

Whether you are new to meditation or have an established practice, this class is open to participants of all levels. It offers an opportunity to deepen your understanding of meditation and explore new techniques, while also creating a space for personal reflection and self-care.

By dedicating just 30 minutes to this practice, you will discover the profound benefits of meditation. Regular practitioners often report reduced stress, improved focus and concentration, enhanced emotional well-being, and a greater sense of inner peace and harmony.

Allow yourself to step away from the chaos of everyday life and embrace the stillness that lies within.

A 1-hour Sun Salutation yoga class with 15 minutes of pranayama (breathing exercises) is a balanced and invigorating practice that combines physical movement with breath control.

 1. Opening meditation (5 minutes): The class begins with a brief meditation to center the mind and set intentions for the practice.
 2. Warm-up exercises (10 minutes): To prepare the body for the physical practice, the instructor guides the students through gentle warm-up exercises such as neck rolls, shoulder rolls, and stretches for the spine, arms, and legs.
 3. Pranayama (15 minutes): The main focus of this class is pranayama, or breath control. The instructor introduces different pranayama techniques like Nadi Shodhana, Kapalbhati, Bhastrika or Bhramari. Students practice these techniques under the guidance of the instructor, learning to regulate and deepen their breath.
 4. Sun Salutation sequences (20 minutes): Following the pranayama, the class moves into a series of Sun Salutations and dynamic flow.
 5. Cool-down and final relaxation (10 minutes): After completing the Sun Salutation sequences, the class transitions into a cooling-down phase and final relaxation in Savasana.

Throughout the class clear verbal cues are provided, modifications for different levels of experience are offered. The combination of Sun Salutations and pranayama in this 1-hour class helps to cultivate strength, flexibility, and a sense of inner high energy, calm and balance

Qi Gong, nebo-li Čchi Kung je čínské cvičení těla i mysli. Jan je několikaletým studentem Zheng Wu institutu, praktikující severočínské Kung fu a s tím související přípravná cvičení. Je studentem institutu tradiční čínské medicíny v Praze a snaží se spojovat různé pohybové a kultivacni praktiky se znalostmi z TCM. Skrze svou praxi podrobuje všechny tyto zkušenosti kritickému pohledu a vytváří tak svůj styl Čchi Kungového cvičení s jasnými principy a bez dogmat.

Odpočinek, naperpání sil – nebo inspirace?Jak vnímání příjemných působí blahodárně na náš nervový systém, o který je potřeba s láskou pečovat. Přesvědčte se na vlastní poslech.

Léčivé zvuky otevírají míru inspirace v našem těle, hladí rozvibrované části těla a čistí emoce, které ovlivňují naše reakce. Zažijte léčivé zvuky a vibrace, včetně tibetské mísy, křišťálové mísy, terapeutických ladiček a další. Tyto zvuky a vibrace mají blahodárné účinky na celé tělo – od svalů, kloubů až po nervový systéma mozek. Zvuky vám pomohou uvolnit se, zbaví vás stresu, napětí a podpoří kvalitu spánku.Odpočinek a relaxace.Po skončení praxe si vychutnáme tichou meditaci a relaxaci pro uvědomění si prožitých zážitků uvnitř těla – tím tento zážitek upevníme ve své mysli.

ÚČINKY ZVUKŮ A VIBRACÍ

 • Uklidnění a relaxace
 • Zlepšení spánku
 • Zlepšení nálady
 • Podpora regenerace těla
 • Uvolnění (energetických) blokád v těle
 • Posílení imunitního systému
 • Zlepšení soustředění a mentálního výkonu
 • Zlepšení intuice a kreativity

PROČ ZVUKY A VIBRACE?

Zvuk vytváří vibrace, které mohou mít léčivé účinky na tělo a mysl. Například,když se uchýlíme k léčivým zvukům, můžeme slyšet zvuky, které jsou spojeny s určitými (příjemnými) vibracemi, které mají pozitivní účinky na komplexní organismus.

Při této lekci si ukážeme jednoduché, ale velmi účinné dechové a pohybové techniky pro odbourání stresu, které můžete přenést do každodenního života. Často jsme ve stresu, aniž bychom si to uvědomovali a udržujeme tělo ve stresové reakci. Ukážeme si, jak stres odbourat a nastolit pro tělo důležitou rovnováhu.

Ponořtě se do zvukové lázně gongů, která má terapeutické účinky a načerpejte energii relaxací.

Tělo má více úrovní a ne pouze tu fyzickou. Existuje také úroveň jemnohmotná a ta je v dnešní době stále opomíjená. Je důležité pečovat o naše energetické tělo stejně jako o naše tělo fyzické. Připravily jsme si pro vás rituál, který se ponese v duchu barev a esencí. Pomocí meditace a vizualizace propustíme staré emoce a podpoříme harmonii na všech úrovních našeho těla.

Talks

Dozvíte se základní principy Ajurvédy a jakým způsobem nám denní režim, strava a životní styl mohou pomoci k lepšímu fungování našeho těla a mysli.

Co probereme a na co se zaměříme v nedělním Talk:

 • O čem je Ajurvéda
 • Jak se hezky „vyladit“ na přicházející náročná období podzim a zimu
 • Nastavení si ajurvédského denního režim
 • Sebepéče – můžu o sebe hezky pečovat i doma (kartáčování, koupele atd)
 • Praktické příklady k vhodnému stravování – recepty, byliny, čemu se v tomto období vyhnout, co naopak zařadit
 • Můžu ajurvédu zapojit i v práci?

Obrácením pozornosti do svého nitra, lze najít cestu k přirozenosti a harmonii. Naše tělo a mysl jsou úžasným nástrojem, pomocí kterého můžeme budovat laskavý vztah k sobě samému a následně pak i k druhým lidem. Pokud nejsme napojení na naše tělo, nejsme schopni vnímat své potřeby a pocity. Neumíme rozpoznat, kdy jsme unavení a těžko se nám nastavují hranice. Tělo je náš průvodce a je potřeba o něj pečovat. Ukážeme si několik technik, jak se napojit na tělo a více mu důvěřovat. Společně si zkusíme meditaci ve které skrze smysly procvičíme naši bdělou pozornost.

Veronika Allister, jedna z nejznámějších osobností českého biohackingu, si ve svém životě prošla mnoha zkouškami v oblasti fyzického i mentálního zdraví. Tyto zkušenosti ji dovedly k biohackingu a oboru dlouhověkosti. Fascinuje ji lidská biologie, mozek a vědomí. V současnosti se naplno věnuje projektu Systers, který se zabývá ženským zdravím a optimalizací ženské biologie. Veronika proto tvoří a shromažďuje know-how, díky kterému by ženy všech generací mohly ve svém těle prožívat kvalitní, dlouhý a naplněný život. Jeden zásadní princip je přítomen ve veškeré její práci, a sice propojení mezi starodávným učením a tím, co tady je dnes, tedy moderní technologií a vědou.

Recharge: ženský biohacking pro každodenní praxi

Chtěla bys proniknout do tajů ženského biohackingu? Chceš vědět, jaké biohackerské principy má skutečně smysl zařadit do každodenního života? A jak využít svůj psychický i fyzický potenciál na maximum? Zároveň ale tušíš, že jako žena potřebuješ jiný, jemnější přístup?

Odpovědi najdeš v praktické přednášce o ženském biohackingu od Veroniky Allister, průkopnice biohackingu v Česku a zakladatelky projektu Systers.bio.

Dozvíš například:

 • Jaká je paralela mezi cykličností přírody a ženské biologie.
 • Na jakých přírodních a vědeckých zákonech ženský biohacking staví.
 • Jak se sladit se svými cykly a přizpůsobit jim svou tvorbu, stravování, suplementaci a fyzické cvičení.
 • Jak díky biohackingu zpomalit stárnutí, optimalizovat plodnost a prodloužit svůj produktivní věk.
OUTDOORS by river

Piper Parker will walk you through the ancient mystical tools that are the wheels of yoga and well being. Learn the 7 Chakras and the rainbow of opportunity they can awaken from within to guide your health and happiness to higher vibrations!

V rámci lekce Yoga for Runners můžete vyzkoušet nejnovější špičkové boty PUMA Nitro, ve kterých závodí top čeští a světoví atleti. Mezi nimi i PUMA ambasadorka Marcela Jóglová, se kterou si boty nejen vyzkoušíte, ale také si půjdete zaběhat. Přidejte se na běh s olympioničkou a zjistěte, jaké je to běhat v jejich botách.

Po běhu krásnou přírodou Vás čeká 30 minut jógy kde dopřejete protažení páteři, uvolnění beder a krátkému ale důkladnému protažení nohou. Zkusíme si jak vhodně dýchat pro prohloubení protažení a potřebnému uvolnění po výběhu. S kým: www.veronikakasikova.cz

ALL DAY PASS

2 200,- Kč

Koupit All Day Pass

ONE CLASS PASS

590,- Kč

Koupit One Class Pass

Informace pro účastníky:

Účastník akce je srozuměn a souhlasí s tím, že během celého dne jsou pořizovány fotografie a audiovizuální záznamy, které slouží k marketingovým a PR účelům organizátora a partnerů akce.

^