Další z YOGA MOVEMENT EXPERIENCE je tady!

Připravili jsme pro vás další inspirativní den s Yoga Movement Experience a opět ho můžete zažít v prostorách Uhelného mlýna, které za nás dýchají newyorskou atmosféru.

Těšit se můžete na celý den plný lekcí, workshopů & přednášek nejenom ze světa jógy, ale celého wellbeing. Čekají na vás lektoři z Yoga Movement a jejich skvělé lekce, workshopy, přednášky na témata, která nás baví ve spojení nejenom s jógou, ale celkovým životním stylem.

To všechno ve spojení s výborným jídlem a našimi skvělými partnery, kteří nás baví.

Kdy: 21. 9. 2024
Kde: UHELNÝ MLÝN (Libčice nad Vltavou)

Doprava je jednoduchá, nasedněte na vlak na Masarykově nádraží a vystupte přímo před budovou Uhelného mlýna.

ALL DAY PASS

2 200,- Kč

Koupit ALL DAY PASS
NEW YORK HALL | Flow, learn & unlock new skills

Začněte tento úžasný den signature lekcí s Adél Porubskou, která za východu slunce symbolicky zahájí celou akci Yoga Movement Day. Těšit se můžete na 90min kreativní flow zaměřenou na hluboké protažení a otevření hrudníku. Společně skrze jógu, barvy a esence uděláme prostor pro nové výzvy. Celá flow se ponese v tónu barvy zelené a růžové na podporu srdeční čakry. Tato lekce bude o vnímání těla pomocí asán, které nás naladí na celý den.

In this themed flow, we will invoke the power of the most important and influential Hindu deity, the elephant headed God, Ganesha. He represents new beginnings, removing obstacles, and finding your path to your best self by getting out of your own way. The power of Aum is harnessed in specifically chosen poses to point the body toward freedom, self knowledge, and being in the zone of true flow and synergy. We will bounce and flow to MC Yogi and use Ganapataye mantra to conjure strength and playful energy into hip opening, lower body stability, and upper body stimulation for a total body vinyasa. You will leave feeling stronger and more connected with the inspirational intelligence of one of the most fiercely powerful animals on the planet!

Spojení síly jógy s uklidňujícími účinky aromaterapie. Lekce je inspirovaná elementem země, který nám přináší rovnováhu, stabilitu a harmonii. Dechové techniky, spicy flow, hluboké protažení a vůně - přesně taková bude YOGA & ESSENCE. A jaké vůně jsou spojeny s prvkem země? Těšit se můžete na vůni cedru, bergamotu a pačuli. Přijďte se uzemnit a obnovit svou vnitřní rovnováhu.

Workshop stojek od zakladatele školy praguehandstand fungující od roku 2016. Jan Jirák je prvním člověkem v ČR, jež vystudoval zahraniční cirkusovou akademii s hlavním zaměřením na inverzní balanční disciplíny a vytvořil systém tréninku stojek pro každého. Témata jako prevence zranění a přetížení, efektivní stoj na hlavě, stoj na rukách s dopomocí i bez ní, jak se naučit padat ze stojky, stojka na jedné ruce, press do stojky budou stěžejní naplní tohoto praktického workshopu.

Nezávisle na věku a kondici si každý může přijít vyzkoušet obrátit svět vzhůru nohama a zlepšit tak svou koordinaci, sílu a mobilitu.

Zkuste lekci s Rosi a posuňte svoji praxi zase o kus dál.

You will be guided into a proper Vinyasa practice, starting with an propriate breathing and working the flow slowly to develop strength and mindfulness into the movements and postures of the practice (The adhana). Based in alignment and as we move forward, we will learning to enter arm balances and inverted postures in an enjoyable, fun and a safe manner. We will be also learning some of the most useful Pranayama (breathing techniques).

Nikdy nekončící proud pohybů a asan, které nemají konec ani začátek. Něco mezi jogou, imaginací, improvizací a tancem.

Přesně tam se potkáme. Spolu. Samy se sebou. V jeden čas nezastavitelný čas.

Ponořte se do jemné praxe, která navodí klid na těle i na mysli. Nechte se vést v klidné flow, plné vědomých pohybů na vlně vašeho dechu, dovolte si zpomalit a napojit se na váš vnitřní svět. Během pracovních dní se soustředíme na výkon, na dynamickou praxi, abychom z každého dne vytěžili naprosté maximum, ale často pak zapomínáme se na chvíli zastavit, zpomalit a užít si svoje tady a teď. Lekce bude propojena s léčivým zvukem gongu a frekvencemi harmonizačních nástrojů, které budou procházet každou buňkou vašeho těla.

Pojďte si společně s námi užít tento čas jemné flow a soundhealingu!

WHITE ROOM | Calm down & deepen your knowledge

Prožijte hluboké uvolnění a nalezněte vnitřní klid. Praxe SOUND & MEDITATE propojuje léčivé vibrace zvukové terapie s meditací. Zvuky křišťálové pyramidy, křišťálových mís, tibetských mís a dalších nástrojů budou rezonovat hluboko ve vašem nitru. Objevte sílu zvuků, které vás přenesou do stavu hluboké relaxace a obnoví vaši vnitřní harmonii.

Zažijte sílu Jivamukti jógy. Připojte se na transformační cestu s Jivamukti jógou, dynamickou a integrovanou praxí, která jde nad rámec fyzického těla a probouzí mysl a ducha. Zakotvená ve starodávném učení jógy, lekce kombinuje energické sekvence vinjásy s inspirující hudbou, duchovním učením a také hlubokým etickým a environmentálním vědomím. Co můžete očekávat:

  1. Energická ásanová praxe: provedu vás náročnými a kreativními sekvencemi navrženými k budování síly, flexibility a rovnováhy.
  2. Inspirující hudba: celá lekce je v rytmu eklektických playlistů, které obohatí praxi a povzbudí váš duch.
  3. Duchovní propojení: ponoříme se i do filozofické stránky jógy a také technik všímavosti, které kultivují vnitřní klid a osobní růst.
  4. Komunita: Jivamukti jógu najděte všude, kamkoliv pojedete.

A tak se staňte součástí podpůrné a živé komunity, kde se můžete spojit s podobně smýšlejícími lidmi. Ať už jste zkušený jogín nebo nováček, určitě oceníte asistenci v pozicích a podpůrnou atmosféru. Přijďte prohloubit svou praxi, objevit své hranice a odnést s sebou domu nadšení a inspiraci.

Tak jako vycházející slunce pomalu rozpouští noční temnotu, pranayama odstraňuje nečistoty a kultivuje tělo a mysl. Pravidelná praxe pranayamy zabraňuje chorobám a léčí je, zlepšuje trávení, energii, vitalitu, vnímání a paměť. Osvobozuje mysl a zbystřuje rozum.

Pranayama není jen navyklé automatické dýchání. Pranayama je uměním a zahrnuje techniky které přimějí dýchací orgány aby se pohybovaly a rozpínaly záměrně, rytmicky a intenzivně. Cvičení asán odstraní překážky, které brání proudění prány tělem a praxe pranayamy reguluje tok prány tělem.. Reguluje tak všechny myšlenky, touhy a činy a poskytuje vyrovnanost a ohromnou sílu vůle, která je potřeba aby se člověk stal pánem sám nad sebou.

Jógová praxe se ponese v záměru propojit se se svým vnitřním průvodcem. Beze spěchu se vnořit do pohybu, vnímat svůj dech, vytvořit lehkost. Otevřít prostor pro čisté vnímání sebe a světa kolem nás.

Workshop zaměřený na využití benefitů zdravého dýchání a přirozeného pohybu v každodenním životě.

Sedavý způsob života a používání technologií do velké míry ovlivňují naše pohybové návyky a naše zdraví. Během tohoto workshopu společně prozkoumáme zdravé dýchání a způsoby, jak do našich rutin začlenit více pohybu tak, abychom se dlouhodobě cítili zdraví, fit a spokojení!

Dýchání

To, jak dýcháme, je spolehlivým ukazatelem našeho zdraví. Jedno velké moudro říká, že je-li narušen dech, jsou narušeny všechny funkce těla. Jak ale vypadá to „správné“ zdravé dýchání? Během workshopu si vysvětlíme základní principy zdravého dechu a rovnou vyzkoušíme několik typů dýchání. Vyzkoušíme takové, které nám pomůže s produktivitou v práci nebo stabilizací páteře, ale i takové, které nám pomůže zvýšit kondičku a rozproudit lymfatický systém.

Pohyb

Sed se v současné společnosti stal naší výchozí polohou a technologie nás provází takřka na každém kroku. Ač tento moderní pokrok udělal náš život nesporně pohodlnější a efektivnější, je třeba nahlížet i možná zdravotní rizika spojená s tím, že se méně a méně hýbeme. Jak do každého dne zařadit trochu pohybu navíc aniž by nás to stálo změnu celkového životního stylu? A jak si tyto zdravé návyky udržet, když změnit naše obvyklé chování je tak těžké?

Přijďte a zjistěte, jak lze malými kroky dosáhnout velkých změn! :-)

Záklony posilují páteř a činí ji pružnější, rozvíjí fyzickou sílu a vitalitu. Přináší energii do plic, zlepšují dýchání i krevní oběh. Na mentální úrovni odstraňují netečnost a lenost, budují odvahu a vůli a přinášejí radost.

Pro spousty lidí jsou záklony nepříjemné, pociťují bolesti v bedrech, nemohou dýchat. Naučíme se jak se bolesti v bedrech vyhnout a jak pocítit v záklonech radost. Ukážeme si techniku jak se připravit na záklony, jak se do nich bezpečně dostat a jak ulevit páteři po záklonech.

ALL DAY PASS

2 200,- Kč

Koupit ALL DAY PASS

Informace pro účastníky:

Účastník akce je srozuměn a souhlasí s tím, že během celého dne jsou pořizovány fotografie a audiovizuální záznamy, které slouží k marketingovým a PR účelům organizátora a partnerů akce.

Fotogalerie z YOGA MOVEMENT DAY 2023

^